Usługi

Żelowa metoda dezynsekcji pomieszczeń

Inwazja owadów w domu czy mieszkaniu wcale nie musi wiązać się z brakiem czystości. Przeciwnie – możliwe jest zawleczenie owadów nawet do bardzo czystych pomieszczeń. Dlatego nie należy się wstydzić tego problemu, ale jak najszybciej skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Żel jako trutka i wabik dla owadów

dezynsekcja warszawaIstnieją firmy, które specjalizują się w niszczeniu owadów. Firmy te wykorzystują różne nowoczesne metody. Wszystko po to, by pozbyć się owadów skutecznie. Jedną z metod stosowanych w dezynsekcji jest metoda żelowa. Inaczej nazywana jest ona metodą kremową albo pokarmową. Od razu należy zaznaczyć, że tej metody nie powinno się łączyć z metodą opryskową. Wynika to z faktu, że obie metody działają zupełnie inaczej. Oprysk działa odstraszająco i może działać szkodliwie na domowników. Z kolei metoda żelowa działa jak pokarm. Jest to po prostu trutka pokarmowa. Taka dezynsekcja warszawa cieszy się dużą popularnością, bo jest ona jak najbardziej bezpieczna. Zarówno prusaki jak i karaluchy znajdują na swojej drodze taką trutkę i nie wahają się jej spożyć. W trutce znajdują się nie tylko substancje wabiące – jest to przede wszystkim trutka o dużej zawartości białka, która jest dla takich owadów bardzo atrakcyjna. Substancje wabiące działają na małym obszarze – około 10 do 20 cm. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu nie dochodzi do ściągania owadów z innych mieszkań. Zostaną zniszczone tylko te owady, które pojawiły się w mieszkaniu.

Poza tym karaczany nie mają aż tak rozbudowanego zmysłu węchu, by przemieszczać się na duże odległości. Ponadto zaletą żelu jest to, że działa nawet do roku czasu. Oznacza to, że metoda ta gwarantuje także profilaktykę. To sprawia, że karaczany nie będą osiedlały się ponownie w mieszkaniu. W trakcie dezynsekcji nie jest wymagane opuszczenie pomieszczeń.