Zdrowie i uroda

Zdrowe kosmetyki do opalania

Większość z nas z niecierpliwością czeka na ciepłe, pełne słońca miesiące. Możemy się wtedy oddawać przyjemnemu działaniu promieni słonecznych, które pomagają w syntezie witaminy D, podnoszą poziom endorfin, a także działają antydepresyjnie. Należy jednak pamiętać, że długotrwała ekspozycja na słońce może nieść bardzo negatywne skutki dla naszego zdrowia, chyba że skutecznie się przed nimi zabezpieczymy.

Pozbawione parabenów skuteczne balsamy do opalania

balsamy do opalania bez parabenówŚwiadomość ryzyka, jakie niesie ze sobą wystawianie niezabezpieczonej skóry na działanie promieni słonecznych jest obecnie bardzo wysoka. W związku z tym z roku na rok rośnie sprzedaż kosmetyków, których zadaniem jest skuteczna ochrona przed poparzeniami słonecznymi, fotostarzeniem się, a nawet nowotworami skóry. Jednak wiele z tych preparatów zawiera składniki, które również mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, np. oxybenzone, retinyl palmitate oraz parabeny. Producenci kosmetyków od jakiegoś czasu zaczęli unikać szkodliwych substancji. Dzięki temu mamy dostęp do takich środków, jak kremy pozbawione toksycznych substancji, wysokiej jakości mleczka, a także balsamy do opalania bez parabenów. Skuteczne balsamy nie tylko doskonale chronią przed działaniem słońca, ale również nie powodują reakcji alergicznych. Są wodoodporne, a także nie ulegają rozkładowi pod wpływem działania promieni słonecznych, czyli są fotostabilne.

Wysokiej jakości balsamy do opalania bez parabenów są nieco droższe niż „zwyczajne” produkty. Jednak dają one gwarancję, że nasza skóra jest bardzo dobrze zabezpieczona przed fotodermatozami oraz fotostarzeniem, a przy tym nie jesteśmy narażeni na negatywne działanie toksycznych składników. Ma to szczególne znaczenie, jeżeli pragniemy zadbać o zdrowie dzieci oraz przyszłych mam.