Odzież i akcesoria

Zastosowanie czółenek z paskiem

Czółenka są jednymi z najpopularniejszych modeli damskich butów i prawdopodobnie nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Dzieje się tak ze względu na różne rodzaje tego typu obuwia, dzięki czemu możliwe są jego różne zastosowania i wykorzystanie w zupełnie różnych stylizacjach – od tych nieformalnych, aż do sytuacji o charakterze stanowczo oficjalnym.

Moda na czółenka z paskiem

wysokie czółenka z paskiemWśród wielu różnych krojów czółenek, w ostatnim czasie na popularności zdecydowanie zdobywają wysokie czółenka z paskiem. Jest to rodzaj czółenek, który charakteryzuje się wysokim obcasem i najczęściej krytymi palcami. Jednocześnie budowa tych czółenek zakłada, że na wysokości kostki pojawia się dodatkowy pasek, zapinany na sprzączkę. Pasek ten ma dwie zasadnicze role. Po pierwsze, stabilizuje nogę, zabezpieczając ją przed wykręceniem podczas noszenia butów na wysokim obcasie. Po drugie, spełnia rolę estetyczną, dodając tym samym niepowtarzalnego charakteru naszym stylizacjom – w szczególności tym, które charakteryzują się dużym stopniem kobiecości. Oznacza to, że czółenka z paskiem swoje zastosowanie najczęściej znajdują w stylizacjach, które zakładają noszenie sukienek lub spódniczek. Powinniśmy wiedzieć, że czółenka z paskiem możemy nosić tylko do wybranych krojów sukienek i spódnic – najlepiej do tych, które sięgają nam do kolan, a nawet lekko za nie. Dzięki połączeniu tego typu kreacji z czółenkami z paskiem, lepiej wyeksponujemy nasze nogi.

Czółenka z paskiem produkowane są najczęściej ze skóry zamszowej, dzięki czemu znaleźć możemy je w różnych wariacjach kolorystycznych. Chociaż czółenka te nie stawiają nam ograniczeń w zakresie koloru, najczęściej decydujemy się na tego typu czółenka w kolorze czarnym lub kolorze zbliżonym do bieli i jej odcieniach.