Zdrowie i uroda

Zalety tradycyjnego czarnego mydła

Będąc na zakupach w drogerii rozejrzyjmy się na nowością na naszym rynku. Znajdziemy ją na dziale z produktami pod prysznic i mydłami. Jestem pewna, że produkt ten szybko rzuci wam się w oczy. Trudno go przegapić z powodu koloru w jakim występuje. Możemy je kupić w kostce albo w zakręcanym okrągłym pudełeczku. Jest szczególnie polecane dla osób z problemami skórnymi, takimi jak trądzik, przebarwienia czy sucha skóra.

Czarne mydło wyrabiane tradycyjnie

tradycyjne czarne mydłoMoże być marokańskie, tureckie, syberyjskie. Nieważne na jaki rodzaj się zdecydujemy, bo wszystkie mają podobne zastosowanie i właściwości. Czarne mydło wyrabia się z oliwy z oliwek i miażdżonych czarnych oliwek. Dodatkowo możemy w nim spotkać aromaty roślinne. Tylko z tych składników wytwarzane jest tradycyjne czarne mydło. Ma silne właściwości hipoalergiczne i może być stosowane przez alergików. Nadaje się do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Działa nawilżająco i oczyszczająco. Odżywia skórę. Ma również właściwości rozjaśniające likwiduje więc przebarwienia. Jest polecane osobom z trądzikiem – nie zatyka porów i ogranicza powstawanie wyprysków. Wspomaga proces gojenia się zmian skórnych. Posiada właściwości przeciwzapalne. Mogą je stosować osoby z łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry. Ma bardzo dużo witaminy E, naturalnego przeciwutleniacza. Czarne mydło nie powoduje alergii i podrażnień skóry. Może być stosowane przez osoby z wrażliwą skórą. Przy jego stosowaniu nie ma ryzyka podrażnień.

Jedynym co może nam przeszkadzać jest charakterystyczny zapach. Można się jednak do niego przyzwyczaić. Można je stosować do codziennej pielęgnacji wszystkich rodzajów cery. Działa oczyszczająco. Zapewnia również optymalne nawilżenie skóry. Wyrabiane jest tylko z naturalnych, bezpiecznych dla alergików, składników.