Zdrowie i uroda

Zalety terapii hipnozą

Czasami często samemu poradzić sobie ze swoim nałogiem czy złym przyzwyczajeniem. Czasami nałóg czy owe przyzwyczajenie stają się tak niebezpieczne, że zajmują nam większą część życia, sprawiając, że nie czerpiemy z niego tego, co najlepsze.

Na czym polegają terapie hipnozą?

terapia hipnoząZnaleziono już w dawnych czasach pewien skuteczny sposób, na leczenie uzależnień. Od niedawna staje się on znowu coraz bardziej popularny. Jest to terapia hipnozą. Pomaga ona pozbyć się nałogów, nerwic czy stanów lękowych tak bardzo utrudniających normalne funkcjonowanie. Jest to metoda znana już od starożytnej Grecji czy Rzymu. Podczas porównania nowoczesnych metod z terapią hipnozą okazało się, że efekty są porównywalne z większą przewagą dla hipnozy. W mózgu osoby pogrążonej w hipnozie zachodzą pewne zmiany. Dokładnie, jakie są to zmiany i co one oznaczają dla całego organizmu nie jest wyjaśnione. Nie wiadomo też, czy zachodzą równocześnie w organizmie jakieś zmiany biochemiczne i dlatego metoda ta ma swoich przeciwników- jej skutki i efekty nie są do końca naukowo wyjaśnione. Różne są też opinie o tym, czy człowiek poddany całkowitej hipnozie zachowuje swoją świadomość czy jest tak bezwolny, że można ukierunkowywać jego poczynania. Wiadomo jednak, jak wprowadzić pacjenta w stan hipnozy. Mogą to zrobić tylko niektóre osoby. Dopuszczalne jest jednak wykorzystanie tego rodzaju praktyk tylko i wyłącznie w ramach terapii. Nie można wykorzystywać takiej terapii do osiągnięcia jakichkolwiek innych celów aniżeli pomoc człowiekowi.

Niektóre sposoby na pozbycie się niechcianych przypadków, nękających nasz organizm, budzą kontrowersje. Każda metoda ma swoich zwolenników ale i przeciwników i jest tak od dawnych czasów. Społeczeństwo zawsze dzieli się na różne racje.