Przemysł i produkcja

Zalety kurtyn spawalniczych

Nie od dzisiaj istnieją na świecie zawody, które wymagają szczególnej ostrożności w stosunku do osoby wykonującej zawód, a więc do samego siebie, jak również do osób przebywających w otoczeniu. Takim zawodem jest spawacz. Przy tym zawodzie szczególnie narażone na niebezpieczeństwo są oczy.

Ochrona podczas spawania

kurtyny spawalniczeOczywistą sprawą jest, że podczas spawania najbardziej na niebezpieczeństwo są oczy spawacza, ale nie tylko jego. Osoby przebywające obok są również narażone na uszkodzenie oczu. Oczy są bardzo wrażliwe i należy o nie dbać. Wiadomo, że podczas spawania tak zwane iskry naświetlają oczy, co powoduje, że gałki oczne poprzez to stają się czerwone, łzawią, pieczą, swędzą. Zmniejsza się jakoś widzenia, Przede wszystkim po naświetleniu oczu, ciężko jest zasnąć w nocy, spowodowane to jest odczuwanym dyskomfortem. Spawacz zazwyczaj używa specjalnego stroju wraz z maską lub chociaż z okularami ochronnymi. Jednak nasuwa się pytanie co z ludźmi przebywającymi w danym pomieszczeniu. Dobrym rozwiązaniem są kurtyny spawalnicze. Spawacz spawając za kurtyną ma odpowiedni strój, a więc jest bezpieczny i nienarażony na negatywne czynniki. Natomiast pozostali znajdują się za kurtyną spawalniczą, która chroni ich, a przede wszystkim ich oczy przed nienaświetleniem. Podczas spawania tak zwane iskry odbijają się od kurtyny i nie przechodzą na drugą stronę. Kurtyny są wykonane z dobrej jakości, a przede wszystkim wytrzymałego materiału, który równocześnie nie przepuszcza iskier na drugą stronę.

Kurtyny wykorzystywane do spawania są bardzo popularne w zakładach spawalniczych, ale również dużo osób, którzy czasami spawają coś w domu kupują kurtyny, Za dobrej jakości kurtynę używaną podczas spawania należy poświęcić około stu kilkunastu złoty.