Zwierzęta domowe

Zalety karm bezzbożowych

 

Posiadając psa, który lubi uprawiać sport razem z nami musimy też liczyć się z tym, że jego dieta powinna nieco różnić się od typowej, psiej diety. Powinna być przede wszystkim bogata w mięso, które pozwoli optymalnie rozwinąć się naszemu czworonogowi.

Dlaczego warto kupić karmę bezzbożową?

karmy bezzbożowe dla psówKiedy w końcu ubłagałem żonę i zgodziła się ona na zakup amstaffa wiedziałem, że psy te potrzebują specjalnej diety, zwłaszcza, kiedy dużo się ruszają. Ja planowałem dużo ćwiczyć ze swoim psem dlatego jeszcze przed zakupem szczeniaka wziąłem się porządnie do lektury o żywieniu psów. Wiedziałem, że zanim psiak będzie mógł naprawdę dawać z siebie wszystko musi minąć parę lat, ale już od małego chciałem zacząć z nim biegać i nauczyć go aportować. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Na początku moja ukochana narzekała, że musi gotować psu jedzenie podczas, gdy ma na głowie jeszcze obiad dla rodziny, lecz jak się okazało po krótkim czasie pokochała psa całym sercem i gotowanie dla niego sprawiało jej ogromną przyjemność. Postanowiliśmy jednak zakupić karmy bezzbożowe dla psów na wszelki wypadek, gdybyśmy byli zapracowani i po prostu nie mieli czasu na zrobienie psu jedzenia. Karma od razu przypadła do gustu mojemu psu ponieważ znacznie bardziej wolał sięgać o miseczki z nią, aniżeli z ryżem i kurczakiem. Jak się również okazało dzięki temu, że karma zawiera tak dużo mięsa starczała nam na bardzo długi czas ponieważ pies wcale nie potrzebował jej tak dużo zjeść, aby się najeść.

Stwierdziliśmy zatem z żoną, że skoro psiakowi aż tak smakuje ta karma, to będziemy mu rzadziej gotować, a częściej podawać karmę. Zauważyłem, że ma ona świetny wpływ również na rozwój mięśni u mojego psa. Przybrał on bowiem na tkance mięśniowej i ma znacznie więcej siły podczas zabawy i spacerów.