Sklepy i zakupy

Zakup karmy dla naszego pupila

 

Od milionów lat człowiek i pies żyją razem. Wspólne polowania, życie oraz wzajemna ochrona. Nasza wspólna historia to wiele opowiadań o tym, jak wyglądała przyjaźń pomiędzy ludźmi i psami. Jak wiadomo psy to potomkowie wilka szarego, dlatego ich potrzeby pokarmowe pozostały prawie takie same.

Bezzbożowa karma dla psów

canagan country game bez zbóżWiele osób ma psa a nawet kilka. Jednak nie zawsze karmimy je odpowiednim jedzeniem. Większość z nas daje swojemu psiakowi resztki z obiadu co nie jest najrozsądniejsze, ponieważ jedzenie powinno być dopasowane do potrzeb czworonoga oraz zaspokajać jego wilczy apatyt. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zakup karmy canagan country game bez zbóż, która odpowiada naturalnym potrzebom żywieniowym. Dla psów, czyli mięsożerców to dużo mięsa oraz węglowodanów. Niestety wiele karm nie spełnia tych wymogów. Producenci stosują różne składniki zamienne, w tym zboża, które posiadają minimalne wartości odżywcze. Dla mięsożerców spora ilość węglowodanów oraz białka jakie znajdują się w tego typu karmach są najzwyczajniej niezdrowe. Sama mam dwa psiaki i wiem jak ważne jest prawidłowe odżywianie. Kiedy byłam z nimi u weterynarza, ten polecił mi wcześniej wymienioną karmę, która naśladuje dietę psiaków. Dzięki tej karmie zapewniam im zbilansowane porcje białka, tłuszczu oraz mięsa w stosunku do węglowodanów. Karmę wyróżnia również wysoka zawartość mięsa. Należy również pamiętać o tym, że karma powinna być odpowiednio dobrana do wieku, aktywności, metabolizmu czy środowiska w jakim przebywa pies.

Dlaczego karma nie zawiera zbóż? Ponieważ bardzo często są one przyczyną alergii zarówno u psów jak i kotów a także powodują wiele innych skutków ubocznych takich jak wypadanie sierści, łuszczenie się naskórka, podrażnienie naskórka czy swędzenie. Dla wielu z nas jest to związane z wizytą u weterynarza, która zwykle kończy się zakupem lekarstw lub maści.