Usługi

Wywóz odpadów na moim osiedlu

 

Raz na jakiś czas na moim osiedlu wywożone są odpady. Ostatnimi czasy prawo co do wywózki się zmieniło. Jestem oczywiście za segregacją śmieci, ale miasto mogłoby wywozić częściej odpady spod mojego bloku, ponieważ przy śmietniku pozostawione są śmieci różnego rodzaju. W samym śmietniku nie ma już miejsca.

Utylizacja śmieci raz na jakiś czas

utylizacja odpadówSą oczywiście procedury, których należy się trzymać, jeżeli chodzi o wywózkę śmieci, jednak są pewne granice. Jeśli spod bloku niebezpieczna utylizacja odpadów występuje raz na dwa tygodnie, to istnieje duża szansa na to, że zalęgną się szczury – wtedy to dopiero będzie kłopot. Pisałam ostatnio do urzędu, że taka skrajność może nastąpić, jeśli śmieci nie będą częściej wywożone. Utylizacja śmieci jest dobrze zorganizowana, kiedy się korzysta z firm prywatnych. Wystarczy zadzwonić pod podany numer i w ciągu kilku godzin przyjeżdża samochód i zabiera to, co niepotrzebne. U nas na osiedlu jest tak. Raz w miesiącu wywożone są sprzęty i artykuły gospodarstwa domowego, w tym meble. Posiadamy śmietnik, w którym znajdują się cztery kontenery. Jeden jest do papierów, drugi do plastików, trzeci do metali, a czwarty – największy do odpadów zmieszanych. I proszę mi powiedzieć, czy logiczne jest to, że posiadamy cztery kontenery na cały blok, a śmieci są wywożone raz na dwa tygodnie? Fakt, człowiek nie powinien tyle produkować niepotrzebnych rzeczy i też powinien zadbać o ochronę środowiska, jednak wiadomo jacy ludzie są leniwi i zapatrzeni na siebie. Ten problem społeczny trwa u mnie już od kilku miesięcy. Jeśli miasto nic z tym nie zrobi, to będziemy musieli zainwestować w profesjonalną firmę prywatną.

Mam nadzieję jednak, że miasto zrozumie nasz problem i zmieni politykę wywózki odpadów. Nikt nie chce mieszkać w końcu na dzielnicy, na której w każdym miejscu walają się śmieci. Każdy oczekuje porządku i czystości. Wówczas mieszka się o wiele przyjemniej.