Urządzenia i maszyny

Wytrzymałe wersje rębaków

Niejednokrotnie usłyszeć można o tym, że posiadając działkę rekreacyjną w mieście często ich właściciele mają problem związany z zalegającymi na niej konarami. Powstają one z reguły przez wykonywanie różnych zabiegów pielęgnacyjnych na drzewach owocowych. Żeby się takich konarów pozbyć to dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie ze specjalne rębaka.

Mocne rębaki do gałęzi

rębak do drzewaPalenie przyciętych w ogrodzie gałęzi zdecydowanie nie jest najlepszym pomysłem. W związku z tym żeby ich się pozbyć to trzeba zastosować jakieś inne rozwiązanie. Świetnym urządzeniem, które może nam przyjść z pomocą w takim wypadku jest nowoczesny rębak do drzewa. Takie rębaki występują w wersji spalinowej oraz w takiej, które do działania potrzebują ciągnika. W tym pierwszym przypadku silnik spalinowy sprawia, że łopatki tnące znajdujące się w rębaku są wprawiane w ruch i obracają się z dużą prędkością. Natomiast w przypadku rębaków do ciągnika energia potrzebna do napędzenie rębaka pochodzi z ciągnika, na którego tyle znajduje się przedłużenie wału. Do niego podpina się złącze z rębaka. Takie urządzenia są w stanie ciąć zarówno cienkie jak i znacznie grubsze konary. Dostępne w sprzedaży są takie rębaki, które świetnie poradzą sobie z konarami o średnicy przekraczającej 5 centymetrów. Taki rębak jest szczególnie często wykorzystywany przez sadowników, którzy z tych urządzeń korzystają w swoim sadzie.

Nowoczesne rębaki do drzewa są urządzeniami naprawdę solidnymi. Taki sprzęt wykonany jest z bardzo grubej blachy, a najważniejsze elementy posiadają grubą osłonę. Korzystanie z rębaka jest w pełni bezpieczne ale sporo tutaj zależy od tego co do tego urządzenia wrzucimy. W związku z tym pamiętajmy o zakładaniu specjalnych okularów ochronnych oraz rękawic.