Usługi

Wynajem namiotu na festiwal

Sezon letni owocuje w liczne imprezy plenerowe, które odbywają się pod gołym niebem. Są to różnego rodzaju festiwale, biesiady, czy coroczne pikniki, na których nie może zabraknąć pysznego jedzenia serwowanego przez okoliczne firmy cateringowe w przenośnych namiotach.

Cateringowy namiot jest idealny do serwowania potraw

namioty cateringowe wynajemCoroczne, sezonowe imprezy na otwartej przestrzeni nie mogą się odbyć bez jedzenia. Może ono być serwowane w drewnianych budkach, specjalnie na ten cel budowanych, albo w komfortowych, dużych namiotach, które pomieszczą nawet pięćdziesiąt osób naraz. Namioty cateringowe wynajem ich umożliwia gotowanie i serwowanie potraw na miejscu imprezy. Zazwyczaj jedna trzecia namiotu jest wydzieloną częścią dla kucharzy i osób obsługujących, a w pozostałej części namiotu są ustawione słoty z krzesłami, przy których uczestnicy festiwalu mogą spożywać posiłki. Namioty są uszyte ze sztywnego, nieprzemakalnego materiału, który po bokach posiada mnóstwo okien, pokrytych przeźroczystą folią uniemożliwiająca dostęp dziennemu światłu do środka. Konstrukcja wynajmowanych namiotów jest zbudowana ze składanych, aluminiowych rurek, które wbija się do ziemi, a górne łączy ze sobą, w celu utworzenia stropu dachu. Namioty cateringowe mają wysokość od trzech do nawet pięciu metrów i są szerokie na maksymalnie osiem metrów. Od strony gdzie ma się znajdować miejsce cateringu, zamontowane są specjalne otwory, umożliwiające przepływ powietrza i zapobiegające nadmiernemu przegrzaniu. 

Wynajęcie takiego namiotu to koszt rzędu pięciuset złotych za dobę. Firmy cateringowe, które często serwują potrawy w plenerze, mogą zainwestować w zakup własnego namiotu, który kosztuje około trzech, pięciu tysięcy złotych. Potrawy serwowane na świeżym powietrzu cieszą się sporym zainteresowaniem.