Dom

Wydajne ogrzewanie do każdego pomieszczenia

Ogrzewanie jest nieodłącznym elementem przy budowie oraz remoncie domu. Jest ono jedną z pierwszych instalacji, którą wykonuje się przed robotami wykończeniowymi. Najistotniejszą rzeczą jest dobór odpowiedniego osprzętu czyli rurek, którymi będzie płynęła ogrzana woda oraz paneli grzewczych. Instalacja powinna się znajdować w każdym pomieszczeniu.

Niesłabnąca popularność drabinkowych grzejników do łazienki

drabinkowe grzejniki łazienkoweJednym z miejsc, gdzie jest ona niezbędna jest łazienka. Ciepłe powietrze w tym pomieszczeniu wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale także na stan armatury. Ważne jest, aby w łazience było ciepłe i świeże powietrze. Użyte do ogrzewania łazienki grzejniki mogą być panelowe lub drabinkowe. Te pierwsze używane są szczególnie jeśli chcemy dodatkowo udekorować naszą intymną przestrzeń. Jednak najbardziej popularne wśród klientów są drabinkowe grzejniki łazienkowe, które wyróżniają się prostotą oraz solidnością wykonania. Taki model grzejnika składa się z dwóch kolektorów czyli rurek, mających za zadanie doprowadzenie ogrzanej wody oraz poprzecznych prętów, które utrzymują ciepło. Są one bardzo funkcjonalne, ponieważ możemy na nich powiesić do wyschnięcia mokry ręcznik lub wypraną bieliznę. Przyłącze doprowadzające wodę do grzejnika może znajdować się na jego dole, z boku lub na górze. Wybierając miejsce złącza, najlepiej skonsultować to ze hydraulikiem. Sobie możemy pozostawić wybór koloru: bieli lub stali.

Grzejniki drabinkowe stosowane w łazienkach posiadają różne wymiaru, których dobór zależy od wielkości ogrzewanej powierzchni. Można to wyliczyć w specjalnie do tego przygotowanym programie. Duży wybór oraz atrakcyjne ceny znaleźć można w wielu sklepach internetowych posiadających armaturę łazienkową oraz hurtowniach budowlanych.