Przemysł i produkcja

Wybieramy kurtynę przesuwną

Pomieszczenia, w których magazynowana jest żywność lub inne produkty, wymagające specjalnych, ściśle określonych warunków przechowywania, muszą być odpowiednio zorganizowane, aby panująca wewnątrz temperatura czy wilgotność powietrza nie zmieniały się drastycznie po każdorazowym otwarciu drzwi wejściowych.

Jak zamontować kurtynę przesuwną?

kurtyny przesuwneWszelkiego rodzaju hale magazynowe i powierzchnie, na których przechowuje się różnego rodzaju przedmioty wymagają zastosowania specjalistycznych rozwiązań, by przygotowane wewnątrz pomieszczenia warunki nie zmieniały się pod wpływem otwierania wrót i mieszania się mas powietrza. Do tego celu doskonale sprawdzają się kurtyny paskowe, które stanowią idealną barierę dla temperatury czy wilgotności. W tradycyjnych modelach wystarczy rozchylić poszczególne paski i przejść lub przejechać pomiędzy nimi, aby dostać się do zabezpieczonej powierzchni. Jeśli jednak natężenie ruchu w danym miejscu jest duże, wówczas każdorazowe odchylanie pasków jest uciążliwe, a nadmierna eksploatacja sprawia, że paski niszczą się i w mniejszym stopniu spełniają swoją funkcję. Tutaj zdecydowanie lepiej sprawdzą się kurtyny przesuwne, które zamocowane są do ściany lub sufitu za pomocą mocowania rurowego lub grzebieniowego. Podczas zwiększonego natężenia ruchu wystarczy taki system odsunąć, by przejazd był wygodniejszy i jednocześnie nie stanowił zagrożenia dla kurtyny. Taki system z powodzeniem może być zastosowany nie tylko w magazynach i różnego rodzaju halach produkcyjnych, ale też w samochodach dostawczych czy chłodniczych, by ograniczyć utratę temperatury oraz dodatkowo zabezpieczyć towar przed owadami czy zabrudzeniami.

Różnego rodzaju produkty wymagają zastosowania specjalistycznych rozwiązań w miejscach przechowywania, by spełnić wymogi co do temperatury czy poziomu wilgotności powietrza w celu zachowania właściwości towaru. Do tego celu z powodzeniem stosowane są specjalne systemy kurtyn z tworzyw sztucznych. Dobór ich montażu zależy od specyfiki danego miejsca.