Finanse i księgowość

Współpraca z bydgoskim notariuszem

Całe moje życie poświeciłem interesom. Była to moja prawdziwa pasja. Jednak w pewnym wieku uznałem, że warto pomyśleć o swoich sprawach ostatecznych. Musiałem znaleźć pomysł jak po moim odejściu zaplanować losy nieruchomości oraz firm, które stworzyłem.

Testament u notariusza 

notariusze w bydgoszczyWiedziałem, że żyjemy w państwie prawa więc wszystko powinno być zaplanowane pod kątem formalnym. Majątek osób, które o to nie zadbały często dostawał się w nie powołane ręce i rodzina toczyła prawdziwe batalie o każdy grosz. Ja za wszelką cenę chciałem tego uniknąć. Kiedy miałem już gotowy plan dotyczący mojej posiadłości szukałem osób takich jak notariusze w bydgoszczy. Tam mogłem liczyć na pomoc profesjonalistów w wykonywaniu testamentów. Sam nie miałem o tym zielonego pojęcia ale zadbałem o wszelkie formalności. Notariusz, którego wybrałem był osobą z wielkim doświadczeniem i nie działał sam. Zależało mi na tym, ponieważ testament miał być bardzo rozbudowany, ponieważ starannie rozdzieliłem swoją posiadłość. Ostatecznie sporządzono dla mnie całą serię dokumentów, którą musiałem oczywiście podpisać. Wszystko wyglądało świetnie i było tak jak ja sobie tego życzyłem. Oczywiście pozostałem w kontakcie ze swoim notariuszem, ponieważ wiedziałem, że będe potrzebował jeszcze kilku usług w jego zakresie. Chciałem wynająć dwa mieszkania pod wynajem i musiałem sporządzić szczegółowe umowy. Notariusz był odpowiednią osobą co do tego zadania, ponieważ wiedział jak się za to profesjonalnie zabrać.

Ja prowadziłem spore przedsiębiorstwa ale nigdy nie zajmowałem się sporządzaniem umów. Warto było mieć do tego kompetentne osoby, które wspierały w takich momentach. Prawo było bardzo zawiłe, a ja wiedziałem jak łatwo można było mieć problemy gdy coś się źle zrozumiało.