Przemysł i produkcja

Wizualizacja danych produkcyjnych w nowoczesnym przedsiębiorstwie

Ogromna ilość danych w zautomatyzowanych zakładach produkcyjnych spowodowała, że zapotrzebowanie na narzędzia do wizualizacji danych stały się bardziej niezbędne niż kiedykolwiek wcześniej. Maszyny i urządzenia produkcyjne generują ogromne ilości danych na bieżąco.

Płynna produkcja dzięki wizualizacji danych

wizualizacja danych produkcyjnychWykorzystanie tych danych stanowi jedno z wyzwań dla systemów produkcyjnych najnowszej generacji. Proces jakim jest wizualizacja danych produkcyjnych zastosowany w środowisku fabrycznym oferuje natychmiastowy i prosty mechanizm przekazywania informacji. Informacje, takie jak status produkcji, problemy, zapasy magazynowe itp. Mogą być one wyświetlane w komórce roboczej. Zarządzanie wizualne ma swoje zalety, ponieważ oferuje skuteczną i standardową metodę przekazywania informacji, umożliwiając każdemu dostęp do tych samych informacji w ten sam sposób w tym samym czasie. Biorąc pod uwagę proces produkcyjny samochodu, istnieje ogromna ilość danych, które można zebrać w celu zaawansowanej analityki. Firmy motoryzacyjne rywalizują w produkcji bezpiecznych, niezawodnych, wydajnych i paliwooszczędnych pojazdów. A ponieważ producenci tych pojazdów stale ulepszają swoje pojazdy zarówno pod względem jakości, jak i funkcji, istnieje dodatkowa złożoność i potrzeba wizualizacji danych. Aby zapewnić jakość, producenci mierzą wysokość, szerokość, głębokość i średnicę wyprodukowanych części, które składają się na element samochodu. Przyglądanie się poszczególnym komponentom w celu zapewnienia zgodności z normami określonymi przez producenta pomaga między innymi w zapewnieniu prawidłowego działania silnika lub układu kierowniczego. Producenci śledzą również te mierzone komponenty, szukając wartości odstających od normy, dzięki czemu wiedzą w którym momencie urządzenie służące do produkcji poszczególnych części.

Korzystając z wizualizacji danych można dokonać analizy, aby spojrzeć nie tylko na pomiar pojedynczego lub wielu części w konkretnym czasie, ale także na dane z różnych źródeł, po to aby zapewnić pełny wgląd w proces produkcyjny. Dzięki temu można uniknąć ewentualnych błędów na każdym etapie produkcji.