Aranżacja wnętrz

Umeblowanie mieszkania w stylu indyjskim

Spośród wielu stylizacji w wystroju wnętrz na szczególną uwagę zasługuje klasyczny wystrój kolonialny z orientalną nutą. Jest to aranżacja przywodząca na myśl czasy wiktoriańskie. Kiedy to Wielka Brytania powiadała wiele kolonii na każdym z kontynentów. Jednym z nich były bogate kulturowo Indie. Skąd Brytyjczycy zaczerpnęli pomysł na bogato zdobione komody, łóżka i witryny.

Oryginalny design nowoczesnych mebli indyjskich

nowoczesne meble indyjskieInspiracją do ówczesnych mebli kolonialnych były wytwarzane przez miejscowych rzemieślników meble na wzór tych wiktoriańskich, które przywodziły Brytyjczykom na myśl kraj ojczysty. Jednak tworzone były z egzotycznego drewna i ozdabiane w stylu charakterystycznym do danej kultury. W stylu kolonialnym na czoło wysuwają się szczególnie ciekawe nowoczesne meble indyjskie. Niegdyś robione głównie z drewna tekowego oraz palisandru, obecnie ozdobione gustowną okleiną imitujące orientalny materiał. Dzięki temu są one dostępne w atrakcyjnych cenach. Występują zazwyczaj w ciemnych barwach, jednak nowoczesne meble indyjskie coraz częściej spotkać możemy w kolorze bieli, która już od kilku sezonów cieszy się bardzo dużą popularnością. Należą do nich przede wszystkim stylizowane na czasu kolonialne komody do salonu oraz konsole do przedpokoju. Bardzo dobrze prezentują się także łożą z muślinowymi baldachimami, które pasują także do dużych sypialni w nowoczesnym stylu.

Meble indyjskie często posiadają orientalne żłobienia co dodaje im uroku i przywodzi na myśl dalekie kraje, dlatego też warto jest do nich dodać orientalne dodatki. Mogą to być kolorowe poduszki oraz dywaniki w hinduskie wzory oraz posążki Buddy i figurki słonia z podniesioną trąbą, które w kulturze indyjskiej symbolizują szczęście, a także lampy z orientalnymi abażurami.