Ogród i działka

Szybkie i skuteczne podlewanie trawy

Piękny trawnik to ozdoba każdego domu. Trawa jest dość wytrzymała i silna, ale niestety bardzo szybko wypala ją słońce. Jeśli nie zapewnimy naszemu trawnikowi odpowiedniego nawodnienia, to bardzo szybko przestanie on dobrze wyglądać.

Jak podlewać trawnik?

system podlewania trawnikaNajczęściej robimy to przy pomocy węża ogrodowego. Nie jest to jednak zbyt wygodny i skuteczny sposób. Stoimy przez dłuższy czas polewając poszczególne partie trawnika, ale za chwilę wszystko znów jest wysuszone przez słońce. O wiele skuteczniejszy będzie system podlewania trawnika. Dziś bardzo wielu z nas inwestuje w tego typu systemy. Pozwalają nam one na posiadanie pięknego trawnika i to bez naszej ingerencji. Taki system ma odpowiednie zraszacze, które raz na jakiś czas się włączają. Możemy je tak ustawić, by woda wytryskała z nich cały czas. Takie nawodnienie przyda się wtedy, gdy przez długi czas nie było odpadów deszczu. Gdy jednak mamy takie opady i tylko od czasu do czasu naszej trawie przydaje się dodatkowa woda, możemy uruchomić zraszacz w systemie cyklicznym. Woda tylko raz na jakiś czas będzie się z niego wydobywała, by odpowiednio nawodnić nasz trawnik. To bardzo wygodne urządzenie, ponieważ tak naprawdę wymaga tylko wciśnięcia guzika. Nie musimy już godzinami stać z wężem ogrodowym i podlewać. Takie systemy nie są zbyt drogie. Tak naprawdę jeśli trochę zaoszczędzimy, jesteśmy w stanie zainwestować w coś takiego. Zresztą nie cena jest tutaj najważniejsza. Dzięki temu będziemy mieć piękny trawnik i zaoszczędzimy nasz osobisty czas.

Obecnie trawniki są wyznacznikami zadbanych domów. Każdy z nas zabiega o to, by jego prezentował się schludnie. Dlatego cyklicznie go kosimy, dbamy o równe rośnięcie trawy i oczywiście nawodnienie. To ostatnie jednak z powodzeniem wykonują za nas systemy nawadniające.