Budownictwo i remonty

Sposoby renowacji betonu

Czasami, głównie ze względu na podłoże, na którym została wykonana wylewka, mamy do czynienia ze zjawiskiem niszczenia, a w skrajnych wypadkach nawet pękania, betonu. Szczęśliwie na rynku budowniczym dostępne są środki, które stosunkowo niskim kosztem i niewielkim nakładem pracy, pozwolą nam na odpowiednią renowację naszego betonu.

Właściwa naprawa betonu

renowacja betonuChociaż beton jest stosunkowo odpornym materiałem, zdarzają się okoliczności, w których i on ulega zniszczeniu. Renowacja betonu może przebiegać na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest użycie zaprawy mineralnej, która w swoim składzie zawiera cement. Użycie tego typu produktu zgodne jest z zasadą, że ubytki uzupełniamy materiałem o podobnym składzie do uszkodzonego. Cement sprawia, że powłoka wypełniająca ubytek będzie miała podobne właściwości do betonu, będzie więc skuteczna i trwała. Innym sposobem jest cały system naprawczy betonu, który dostosowywany jest przez specjalistyczną firmę ze względu na uszkodzenia występujące w jego strukturze i ze względu też na sam rodzaj betonu (czy jest on zbrojony, czy też nie). W ramach renowacji betonu możemy też zdecydować się na użycie elastycznej i wodoodpornej farby do betonu, która – już po zakończonych pracach naprawczych – da powierzchni dodatkową ochronę i zapobiegnie przed jej ponownym niszczeniem. Farba tego typu pozwala też na dyfuzję pary wodnej, co również ma korzystny wpływ na zachowanie betonu i jego struktury.

Metoda, którą zastosujemy w ramach renowacji betonu, w dużej mierze zależy od uszkodzeń widocznych na powierzchni, ale też od zastosowanego materiału. Warto w tej sprawie skonsultować się więc ze specjalistami, którzy doradzą nam najlepsze rozwiązanie naszego problemu, a także zadbają o to, by nie wystąpił on w przyszłości.