Ogród i działka

Solidne i wytrzymałe obrzeże trawnikowe

Podczas projektowania trawników oraz innych podłoży w ogrodzie i wokół domu, bardzo ważnym elementem całego procesu jest odpowiednie uformowanie graniczących ze sobą nawierzchni. Dzięki odpowiedniej jakości obrzeżom, mamy możliwość tworzenia dowolnych kształtów, a także otaczania drzew czy krzewów nawierzchniami z kostki brukowej, kamyka czy innego, twardego materiału.

Wysokiej jakości obrzeża trawnikowe do ogrodu

obrzeże trawnikowe ogrodoweZaleta tego typu elementów jest ich lekkość, sztywność, a także możliwość łączenia ich między sobą. Dzięki temu mamy okazję stworzyć elementy, które będą nie tylko solidnie połączone, ale także odpowiednio zakotwione do podłoża. Obrzeże trawnikowe ogrodowe może być łatwo dobrane do wysokości danego podłoża, które ma zostać oddzielone od trawnika. Dzięki temu możemy z łatwością wybrać elementy, które mogą być idealnym dopełnieniem kostki brukowej czy innej nawierzchni o konkretnej wysokości. Za pomocą obrzeży możemy także w prosty sposób kształtować i wytyczać ścieżki, a także chodniki na naszych posesjach. Dzięki obrzeżom estetyczne ścieżki w ogrodach nie będą musiały być tworzone za pomocą czasochłonnych prac budowlanych. W prosty sposób możemy je zastąpić wytrzymałym i lekkim obrzeżem trawnikowym, odpornym na wszelkie czynniki atmosferyczne. Obrzeża dostosowane do ścieżek żwirowych czy grysowych mogą mieć inną budowę niż te przystosowane do kostki brukowej.

Zastosowanie obrzeży z tworzyw sztucznych, w znacznym stopniu obniża koszt budowy ścieżki czy oddzielenie trawnika od innego terenu. Tego typu rozwiązanie jest nie tylko mniej pracochłonne, ale także dużo bardziej wytrzymałe. Elastyczne i mocne obrzeża z tworzywa nie są narażone na erozję oraz pękanie, które z biegiem czasu dotyka na przykład betonowe krawężniki.