Zdrowie i uroda

Skuteczny płyn do dezynfekcji

Od ponad pół roku każdy z nas skrupulatnie przestrzega zasad higieny i często myje ręce oraz dezynfekuje najczęściej dotykane miejsca. Robimy to w domu, ale także nasi pracodawcy wprowadzili nowe zasady, do których każdy musi się dostosować.

Jak działa płyn antybakteryjny?

płyny antybakteryjne z nadrukiemNa naszych dłoniach jest kilkaset tysięcy różnych bakterii i wirusów, które są mniej lub bardziej groźne dla naszego zdrowia. Jak wiadomo, każdy z nas kilkadziesiąt razy dziennie dotyka oczu, nosa i ust, którędy czynniki chorobotwórcze mogą się przedostać do naszego organizmu, dlatego też trzeba się skutecznie chronić. W domu stosujemy przeróżne płyny, żele i mydła antybakteryjne, które zabijają nawet dziewięćdziesiąt dziewięć koma dziewięćdziesiąt dziewięć procent wszystkich bakterii i wirusów. W miejscach pracy najczęściej są płyny antybakteryjne z nadrukiem, które też równocześnie mogą być dla firmy reklamą. Wymóg dezynfekowania dłoni panuje już od początku pandemii, zatem zdążyliśmy się przyzwyczaić do tej czynności. W firmach płyn antybakteryjny znajduje się zaraz przy wejściu, aby każda wchodząca osoba mogła od razu odkazić dłonie. Z pewnością dobrym ruchem jest umieszczenie na etykiecie płyny, loga firmy, zwłaszcza jeżeli jest ona znacznych rozmiarów. Takie działanie wpłynie na rozpoznawalność marki oraz na mimowolne łączenie jej z dbałością o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. To bardzo pozytywny ruch, który w przyszłości może przynieść same profity. Wiele firm sprzedających takie płyny, oferuje usługę zamieszczenia nadruku na etykiecie.

Nasze bezpieczeństwo powinno być dla nas najważniejsze, dlatego też stosujemy się do wytycznych i dezynfekujemy dłonie. Jednak od wyglądu płynu antybakteryjnego, ważniejsza jest jego skuteczność i o tym powinni pamiętać przedsiębiorcy.