dahua kamera ip
Ochrona i bezpieczeństwo

Skuteczny monitoring w firmach

Jeśli prowadzimy firmę to bardzo istotną dla nas kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pracowników jak i produktów, które wytwarzamy i sprzedajemy. W związku z tym przedsiębiorcy najczęściej szukają stosunkowo tanich ale skutecznych sposobów poprawiających bezpieczeństwo. Zdecydowanie najpopularniejszym z nich jest montaż kamer oraz czujników.

Monitoring przemysłowy – kamery ip

dahua kamera ipGdy monitoring zaczął pojawiać się w różnych firmach i na ulicach to był on oparty o transmisję przewodową. Na dzień dzisiejszy zmieniła się technologia i co raz częściej stosowane są kamery bezprzewodowe. Jednym z najpopularniejszych rodzajów kamer działających bezprzewodowo są kamery ip. Solidną firmą produkującą te urządzenia jest dahua kamera ip ich produkcji słynie z wytrzymałości i bardzo ciekawych funkcji. Ogólna zasada funkcjonowania kamer ip jest taka, że łączą się one poprzez sieć wifi z routerem i stają się częścią tej sieci. Każda kamera ip ma własny, niepowtarzalny numer identyfikujący poprzez, który możemy się do tej kamery odwołać. Producenci kamer ip najczęściej udostępniają darmowe aplikacje na urządzenia mobilne i poprzez nie możemy konfigurować kamerę oraz otrzymywać obraz na żywo. Omawiany rodzaj kamer ma z reguły wbudowany slot na  karty pamięci dzięki czemu rejestrowany obraz może być na takim nośniku utrwalony. Dodatkowo możemy też do tych kamer podłączyć rejestrator oraz dyski twarde co pozwoli na pomieszczenie dużej ilości danych.

Ogólnie rzecz biorąc kamery ip obecnie wypierają z rynku kamery wyposażone w przewody. Nie powinno to jednak nikogo dziwić ponieważ kamery bezprzewodowe są bardziej praktyczne. Konfiguracja takich kamer nie jest kwestią skomplikowaną przez co każdy może sobie taką kamerę zakupić i jej używać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.