Usługi

Skuteczne usuwanie rys

Każdy kierowca pewnie nie jeden raz spotkał się z rysami na szybie. Spowodowane były one skokiem kota, zabawą dzieci albo nie wymienionymi wycieraczkami. Powodem również może być nieodpowiednia pielęgnacja starą i szorstką ścierką. Zadbajmy więc o to, aby unikać tych rzecz. Jednak w przypadku rys jest prosta metoda na to.

Rysy na szybie w aucie

usuwanie rys na szybieDbajmy o to, aby unikać starych wycieraczek i ścierek, które mogą powodować rysy na szybach w naszym aucie. Mimo to kiedy już wystąpią sposób na usuwanie rys na szybie nie jest taki trudny. Przede wszystkim musimy zaopatrzyć się w filc i pastę polerską. Zanim jednak zaczniemy używać tych rzeczy umyjmy porządnie szybę i osuszmy ją. Najlepiej zrezygnować ze ścierki na rzecz ręcznika kuchennego, ponieważ jest on bardzo delikatny i nie zarysuje nam powierzchni. Kiedy już mamy przygotowaną szybę nałóżmy pastę na filc i rozpocznijmy polerowanie. Nie skupiajmy się jednak tylko na miejscu rysy, ale również na przestrzeni dookoła rysy. W miejscy rysy zadbajmy o pewniejsze i mocniejsze ruchy. Aby ułatwić sobie pracę warto podgrzać szybę do około 40 stopni Celsjusza. Uważajmy, aby nie była to wyższa temperatura, gdyż przez przypadek możemy samodzielnie zbić sobie szybę, a wymiana szyby pochłonie więcej funduszy niż polerowanie. Gdy skończymy polerowanie zadbajmy o ostudzenie szyby za pomocą wody w spryskiwaczu, którą delikatnie rozetrzemy gołą dłonią po powierzchni naszej szyby w aucie.

Głębokie rysy mogą być nie do usunięcia, jednak płytkie rysy powinniśmy być w stanie usunąć we własnym zakresie za pomocą filcu i pasty polerskiej. Zadbajmy o odpowiednie przygotowanie naszej szyby w aucie i nie skupiajmy się jedynie na miejscu, w którym rysa się znajduje. Możemy wspomóc się również nagrzaniem szyby.