Turystyka i wypoczynek

Różne rodzaje wyjazdów integracyjnych

O wyjazdach integracyjnych słyszymy przede wszystkim w miejscu pracy lub w szkole. Wyjazdy tego typu mają na celu nawiązanie interakcji pomiędzy osobami, które mają ze sobą przebywać po kilka godzin dziennie, pięć dni w tygodniu, a ich kontakty nie powinny ograniczać się wyłącznie do wzajemnego tolerowania się, ale rozwijać w kierunku nawiązywania współpracy.

Wyjazd integracyjny nie tylko dla pracowników firm

wyjazdy integracyjneW ostatnim czasie, obok wyjazdów integracyjnych dla pracowników firm i uczniów szkół, pojawiły się także, m.in. wyjazdy integracyjne dla singli. Jest to, przynajmniej w moim odczuciu, dość niestandardowe podejście do tematu wyjazdów integracyjnych. Tego typu wyjazdy mają na celu nie tyle zintegrowanie się w grupie ludzi i wypracowanie z nimi wspólnej komunikacji, która ułatwi późniejszą współpracę, ale raczej integrowanie się z konkretnymi jednostkami, które mogą być dla siebie wzajemnie atrakcyjne pod różnymi względami. Do części tego typu wyjazdów zaliczają się kolacje integracyjne i różnego rodzaju aktywności, które pozwalają nam poznać osoby uczestniczące w wyjeździe, zwiększając tym samym nasze wzajemne szanse na to, by poznać wśród nich kogoś, kto będzie odpowiadał naszym preferencjom i będzie dla nas interesujący. Często wyjazdy integracyjne dla singli zawierają w sobie również część poświęconą rozwojowi osobistemu, bazującemu na naszych motywacjach i właściwemu kreowaniu naszego wizerunku w codziennym życiu.

Wszystkie wyjazdy integracyjne charakteryzują się tym, iż są one wyjazdami zorganizowanymi i gwarantującymi nam różnego typu rozrywki, które będą skupiały się na jednym celu – poznania innych uczestników wyjazdu. Ze względu na różne typy wyjazdów, owo poznawanie będzie odbywało się w różnych kategoriach.