Fotografia i filmowanie

Profesjonalna sesja zdjeciowa

Komercyjne sesje zdjęciowe są tworzone głównie w studiu fotograficznym. Rzadziej sesje zdjęciowe komercyjne są robione w plenerze. Bardzo często profesjonalni fotografowie biznesowi pracują nad sesjami zdjęciowymi w naturalnym środowisku osób portretowanych, czyli w biurze firmy. Sesja zdjęciowa dla korporacji ma na celu zaprezentowanie firmy na zewnątrz.

Czym jest fotografia korporacyjna?

sesja korporacyjnaFotografia korporacyjna ma na celu zaprezentowanie organizacji interesariuszom firmy. Interesariusze firmy są osoby w jakimś stopniu związane z organizacją gospodarczą lub mające na nią wpływ. Fotografia korporacyjna jest używana do budowy stron internetowych firmy, wykorzystywana jest także w różnego rodzaju raportach finansowych, katalogach promocyjnych czy prospektach. Fotografia korporacyjna jest także częścią budowania relacji inwestorskich. Spółki notowane na giełdzie używają fotografii korporacyjnej w komunikacji z inwestorami w raportach okresowych i bieżących. Czym jest sesja korporacyjna? Sesja korporacyjna jest rozbudowaną wersją sesji biznesowej. Fotograf podczas sesji korporacyjnej nie fotografuje jednej osoby a kilka osób. Sesja korporacyjna ma na celu przedstawienie osób, które są na zdjęciach, jako profesjonalistów. Oprócz ujęcia portretowanych osób trzeba także ująć tło. Tłem dla fotografii korporacyjnej jest najczęściej miejsce pracy osób fotografowanych. Profesjonalną sesję korporacyjną można zorganizować w studiu fotograficznym lub w biurze. 

Profesjonalni fotografowie korporacyjni chcą w stu procentach pokazać ludzi na portretach korporacyjnych jako profesjonalistów w swoim fachu. Sesje zdjęciowe organizowane są zatem często w biurze. Profesjonalna sesja komercyjna trwa od jednego do trzech dni. Jest to z drugiej strony utrudnienie dla innych pracowników, gdyż biuro musi być w stu procentach oddane fotografowi.