Motoryzacja i transport

Polecana pasta polerska gruboziarnista

 

Twoje auto wyróżnia się sporą ilością rys, których chcesz się pozbyć? Otóż wcale nie jest konieczna wizyta u lakiernika bowiem możemy samodzielnie spróbować pozbyć się rys. Sposobem, który jest bardzo skutecznych jest ich maskowanie z wykorzystaniem polecanej pasty polerskiej. Dobór takiej pasty nie jest jednak kwestią banalną i kupując pastę należy być zdecydowanym i bogatym w wiedzę o danym produkcie. 

Maskujące pasty polerskie

gruba pasta polerska do samochoduRysy na naszym aucie mogą pojawić się bardzo łatwo ale ich usunięcie już wymaga sporo czasu i nakładu naszej pracy. Pierwszą rzeczą od jakiej powinniśmy rozpocząć proces usuwania rys jest określenie ich ilości oraz głębokości. W ten sposób będziemy w stanie łatwiej podjąć decyzję co do tego jaką pastę polerską wybrać. Gruba pasta polerska do samochodu będzie idealnym rozwiązaniem jeśli dostrzeżemy, że na powierzchni naszego auta znajdują się głębokie rysy. W takim wypadku należy najpierw dokładnie umyć nasz samochód. Zanim przystąpimy do nakładania pasty należy poczekać aż samochód wyschnie. Możemy też przyspieszyć ten proces wycierając powierzchnię samochodu. Następnie przystępujemy do nakładania pasty i polerowania lakieru. Sporo osób decyduje się na używanie w tym celu polerek mechanicznych ale jeśli takiej nie posiadamy lub nie mamy wiedzy jak jej używać to równie dobrze możemy posłużyć się ściereczką z mikrofibry. Niekiedy pojedynczy zabieg polerowania samochodu może nie wystarczyć w takim wypadku bywa konieczne jego powtórzenie.

Lakiernicy często radzą by pastowania lakieru nie kończyć z momentem polerowania. Dobrym pomysłem jest bowiem zastosowanie wosku. Jego zadaniem będzie stworzenie mocnej powłoki na powierzchni lakieru. W ten sposób uchronimy nasz lakier przez zabrudzeniami no i oczywiście sprawimy, że efekt wcześniejszego polerowania będzie utrzymywał się znacznie dłużej.