Zdrowie i uroda

Podstawowe kosmetyki do makijażu

Makijaż dla wielu kobiet jest codziennością, inne malują się tylko na szczególne okazje. Jest jednak zestaw kosmetyków, które każda kobieta powinna posiadać, by zawsze móc wykonać perfekcyjny makijaż i podkreślić swoją urodę. Wbrew pozorom, wcale nie trzeba ich posiadać bardzo dużo, by uzyskać oczekiwany przez nas efekt.

Jakie kosmetyki warto mieć w kosmetyczce?

kosmetyki do makijażuPodstawą makijażu jest zatroszczenie się o ładny wygląd cery, która stanowi tło dla podkreślonych oczu i ust. Poza podkładem i korektorem możemy zainwestować w bazę lub primer mineralny. Jeśli kosmetyków używamy rzadko, dobrym wyborem będą te mineralne, które nie psują się z czasem, tak jak kosmetyki oparte na wodzie. Do nakładania podkładu potrzebny będzie pędzel lub gąbka, choć do nałożenia produktu w płynie wystarczą palce. Kolejne niezbędne kosmetyki do makijażu to produkty do podkreślenia oczu. W wersji minimum to tylko dobry tusz do rzęs, wersja rozszerzona zawiera kredką lub eyeliner oraz paletę cieni do powiek. Z produktów makijażu ust wystarczy kolorowa pomadka – najlepiej posiadać przynajmniej dwie, jedną w odcieniu nude lub jasnego różu i drugą, w mocniejszym, wieczorowym kolorze. Jeśli pragniemy zająć się konturowaniem twarzy, można dokupić również bronzer, przydatny także okaże się róż do policzków. Posiadaczki jasnych brwi lub kobiety, które nie są zadowolone z kształtu swoich brwi mogą dokupić także odpowiednią kredkę czy cienie do ich makijażu, choć w wielu przypadkach można stosować kredki czy cienie używane w makijażu oczu.

Makijaż, zwłaszcza taki, który powinien przetrwać wiele godzin w stanie idealnym, bez poprawek, warto utrwalić odpowiednim pudrem czy utrwalającym fixerem. Warto wiedzieć, że wiele primerów mineralnych, stosowanych pod podkład, można także wykorzystać jako puder, co pozwoli zaoszczędzić na kolejnym kosmetyku.