Budownictwo i remonty

Płyty z żywicy poliwęglanowej

Istnieje wiele takich konstrukcji, w których istotną kwestią jest to by wpuszczać do nich dużą ilość promieni słonecznych. Przykładem takiej konstrukcji są szklarnie. Do tej pory oczywistą sprawą było to, że szklarnie tworzono przy użyciu szkła. Jednak od jakiegoś czasu widuje się takie sytuacje, że szkło zastępowane jest innymi materiałami.

Wytrzymałe płyty poliwęglanowe

poliwęglan komorowy cenaBudowanie szklarni nie jest czynnością trudną jeśli zamiast szkła używa się pewnych nowych tworzyw sztucznych. Jednym z takich materiałów może być poliwęglan. Jest to tworzywo sztuczne, które wyróżnia się przede wszystkim dwiema rzeczami. Po pierwsze jest ono bardzo wytrzymałe w przeciwieństwie do szkła. A po drugie świetnie przepuszcza promienie słoneczne. Bezbarwna odmiana poliwęglanu jest w stanie przepuszczać nawet do 90% promieni słonecznych. Jest to więc bardzo dobry wynik, który dodatkowo przemawia do zainwestowanie w poliwęglan w przypadku chęci wybudowania szklarni. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest poliwęglan komorowy cena za ten materiał jest obecnie stosunkowo niska. W przypadku tego rodzaju poliwęglanu mamy do czynienia z komorami znajdującymi się pomiędzy dwiema warstwami poliwęglanu. Dzięki temu możemy używać takich płyt w miejscach gdzie chcemy dodatkowo zatrzymywać ciepło. Szklarnie są więc w tym wypadku idealnym przykładem. Poliwęglan występuje również w wersji litej. Jego zastosowanie również jest bardzo duże.

Na chwilę obecną płyty poliwęglanowe możemy bardzo łatwo znaleźć w praktycznie każdym markecie budowlanym. Kupno takich płyt to nie jest zbyt duży wydatek. Mówiąc o tym materiale warto też wspomnieć o kwestii związanej z montażem tego materiału. Otóż do przykręcenia płyt poliwęglanowych możemy zastosować najprostsze narzędzia jakie każdy z pewnością posiada w swoim garażu.