Technika i technologia

Oświetlenie awaryjne LED

Po ostatnim pożarze w naszej firmie, gdzie nic na szczęście nikomu się nie stało stwierdziliśmy, że warto będzie zainwestować w awaryjne oświetlenie LED, które montowane jest przede wszystkim przez doświadczone firmy odpowiedzialne za tego rodzaju aspekty bezpieczeństwa.

Jak wygląda montaż oświetlenia LED

systemy oświetlenia awaryjnego LEDW praktyce dobrze wiedziałem, że oświetlenie led będzie tutaj kluczowe zwłaszcza w przypadku awarii oświetlenia elektrycznego, które jest w zakładzie produkcyjnym. Wtedy faktycznie pracownicy bez przeszkód będą mogli zauważyć niebezpieczeństwo poprzez migające oświetlenie zaprogramowane tak, aby doprowadzić także do punktu ewakuacyjnego niemalże intuicyjnie. Systemy oświetlenia awaryjnego LED, w które zdecydowaliśmy się zainwestować były naprawdę bardzo dobre. Wykonywaliśmy nawet kilka testów, gdzie nie mówiliśmy pracownikom o tym, jak działa takie oświetlenie, a w momencie alarmu wszystko działało bardzo dobrze, co na pewno nas cieszyło i wiedzieliśmy, że wydaliśmy pieniądze na produkty, które przede wszystkim działają. Systemy oświetlenia LED wyglądają różnie. Tutaj wszystko zależy od was i od waszych preferencji indywidualnych odnośnie oświetlenia. Oczywiście można zainwestować, żeby były bardziej rozbudowane, takie modele, które konieczne będą w niektórych branżach.

Jednak w naszym przypadku i w przypadku wielkości naszego zakładu produkcyjnego nie było to konieczne, więc mogliśmy nawet trochę zaoszczędzić wybierając bardziej ekonomiczne rozwiązania. Oświetlenie led działało automatycznie, dzięki czemu nie musieliśmy myśleć o tym jako pracownicy, a jedynie kierować się instrukcjami, które również zostały przekazywane przez głośnik razem z bardzo dobrze widocznym oświetleniem na podłodze oraz na ścianach naszego zakładu.