Zdrowie i uroda

Ortopedyczne kliny pod nogę

W sklepach ortopedycznych oferowany jest szeroki asortyment różnych akcesoriów ułatwiających funkcjonowanie osobom po kontuzjach i dotkniętych schorzeniami ortopedycznymi. Wśród szerokiego asortymentu znajdują się poduszki ortopedyczne a wśród nich specjalistyczne kliny ortopedyczne, które stanowią idealne podparcie dla nóg podczas leżenia na plecach.

Specjalistyczne kliny ortopedyczne

klin ortopedyczny pod nogęOdpowiednio wyprofilowane i zaprojektowane poduszki posiadają anatomiczne kształty, dzięki czemu nie powodują dyskomfortu i nacisków. Bardzo popularny jest klin ortopedyczny pod nogę, który idealnie układa się pod udami nie powodując presji. Odciąża kończyny dolne, nie powoduje ucisku i nacisków i układa się anatomicznie do kształtu nóg. Zalecany jest osobom, które mają przesilone, opuchnięte i zmęczone nogi, problemy naczyniowe, problemy kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, a także żylaki i urazy ortopedyczne. Dostępne są różne rodzaje i rozmiary klinów. Najczęściej wykonane są ze specjalistycznych pianek amortyzujących i sprężynujących, dopasowujących się do anatomii ciała. Aby zlikwidować nadmierne przeciążenie nóg, zmęczenie, stany zapalne należy systematycznie używać klina. Klin utrzymuje nogi w pozycji lekko uniesionej, odciążając je i wspierając układ krwionośny i kostny. Dodatkowo aby pomóc i przyspieszyć regenerację mięśni nóg i układu kostnego zaleca się systematyczne stosowanie klinu i dodatkowo specjalistycznych preparatów kosmetycznych lub farmakologicznych.

Ceny klinów uzależnione są od producentów oraz ich rodzaju i materiału z jakiego są wykonane. Dostępne są w sklepach internetowych i stacjonarnych z produktami ortopedycznymi i medycznymi. Należy pamiętać, aby przed zakupem klinu skonsultować się z lekarzem ortopedą lub fizjoterapeutą celem dobrania odpowiedniego sprzętu ortopedycznego, dopasowanego do anatomii i rodzaju schorzenia.