Usługi

O czym należy pamiętać na pokazach sztucznych ogni

Wybuchy, świecące fajerwerki i wszechobecna radość z tego wydarzenia to najczęstszy obraz nowego roku. Pokazy fajerwerków to nieodłączny element tej nocy. Oczywiście nie tylko wtedy można je zobaczyć. Często występują także na bankietach, oraz weselach, gdzie są urządzane przez profesjonale firmy zajmujące się sztucznymi ogniami.

Pokaz sztucznych ogni

pokazy sztucznych ogniBez względu jednak na to jak piękny jest to pokaz trzeba pamiętać, że fajerwerki to nie żarty i należy podczas korzystania z nich zachować szczególną ostrożność. Łatwy dostęp do nich sprawił, że na przestrzeni lat dochodziło do wielu wypadków. Najczęściej działo się to przez nieostrożność i nie zachowanie zasad bezpieczeństwa. Trzeba pamiętać, że pokazy sztucznych ogni to widowisko z zastosowaniem środków wybuchowych, a one jak wiemy mogą przyczynić się do uszczerbku na zdrowiu. Najlepiej jeśli duże pokazy będą obsługiwały przeszkolone osoby, które znają zasady BHP podczas pracy przy takim pokazie. Jeśli jednak musimy sami zająć się poszczaniem fajerwerków, to powinno się co najmniej uważnie przeczytać instrukcje na nich umieszczoną i stosować się do zasad w niej zawartych. Ale nawet podczas uczestniczenia w pokazach urządzanych przez profesjonalne firmy powinniśmy zachować ostrożność. W każdym pokazie coś może pójść nie tak i sztuczne ognie mogą wystrzelić w tłum. Powinniśmy uważnie obserwować otoczenie w kontekście tego co się dzieje i starać się unikać zagrożeń.

Jeśli będziemy stosować się do wszystkich zasad to bardzo zmniejszymy ryzyko wypadku z użyciem sztucznych ogni. Warto o tym pamiętać, gdyż oparzenia spowodowane fajerwerkami są bardzo dotkliwe. Na szczęście większość przypadków kończy się dobrze, dlatego nie powinniśmy odmawiać sobie tej przyjemność uczestniczenia w takim pokazie.