Ochrona i bezpieczeństwo

Nowoczesna szafa lekarska

Gabinet medyczny który przejąłem po poprzedniku był całkiem dobrze wyposażony, i było w nim wszystko, co lekarzowi niezbędne do pracy. Jednak większość wyposażenia pamiętała jeszcze początki lat dziewięćdziesiątych, i mimo iż było ono dobrze zadbane, to jednak wyglądało na mocno przestarzałe. By zachować atmosferę profesjonalizmu, zdecydowałem się unowocześnić nieco gabinet.

Nowoczesne szafy do gabinetu lekarskiego

szafy lekarskieNajsłabszym elementem wyposażenia były oczywiście stare, metalowe szafy zamykane na kłódkę, które zdecydowanie należało wymienić, mimo iż w dalszym ciągu były w dobrym stanie. Swój gabinet chciałem urządzić nowocześnie i futurystycznie, więc wybrałem do niego szafy lekarskie od jednego z najbardziej renomowanych producentów, znanego ze świetnego designu i nowoczesnego wyglądu swoich produktów. Szafy owe były niemal całkowicie przeszklone, co nie tylko było przyjemne dla oka, ale również wygodne, gdyż mogłem bez trudu znaleźć potrzebne mi preparaty czy narzędzia bez konieczności przeszukiwania całej szafy. Były one również zdecydowanie pojemne, oprócz bardziej reprezentacyjnej, górnej części, posiadając jeszcze szuflady i szafki do przechowywania leków, choć były one już całkowicie wykonane z białego tworzywa sztucznego. Szafy były zdecydowanie pojemne. Wystarczyły dwie by całkowicie pomieścić cały mój inwentarz medyczny, a i tak wolnego miejsca było w nich jeszcze pod dostatkiem.

Z racji materiału z jakiego były one wykonane, szafy były bardzo lekkie i wygodne do ewentualnego przestawiania w razie potrzeby, jak również wygodne do czyszczenia. Komponowały się one świetnie z resztą wystroju dzięki dość prostemu, aczkolwiek efektywnemu wykończeniu i pasowały w zasadzie do każdego gabinetu, niezależnie od jego przeznaczenia.