Przemysł i produkcja

Niezastąpiona folia stretch

Możliwość wszechstronnego zastosowania oraz zalety folii stretch powodują, że cieszy się ona rosnącą popularnością od wielu lat. Folia stretch maszynowa jest niezmiernie ważna wszędzie, gdzie przygotowuje się do wysyłki znaczne ilości ładunków na paletach. Musza być one odpowiedniego zabezpieczenia i ustabilizowane, co jest niezbędne dla utrzymania zawartości bez uszkodzeń aż do momentu rozładunku u odbiorcy.

Zastosowania stretchu maszynowego

folia stretch maszynowaPrzemysł wykorzystuje folię maszynowa stretch w bardzo szerokim zakresie. Ma zastosowanie na końcowym etapie produkcji gdzie zachodzi konieczność szczelnego i stabilnego pakowania towarów. Do jej nakładania stosuje się  maszyny opakowaniowe – półautomatyczne oraz automatyczne. Dzięki znakomitej rozciągliwości i świetnej przyczepności do powierzchni, mocno spaja ładunek znajdujący się na palecie, zapobiegając rozpadowi zawartości. Plastyczność folii stretch oraz jej lekkość daje możliwość świetnego zabezpieczania towarów o kształtach nieregularnych, a długość nawojów pozwala na  opakowanie wielkogabarytowych elementów. Folia stretch maszynowa występuje w kilku kolorach, białym, niebieskim, czarnym i transparentna. Folia transparentna daje możliwość wglądu w stan ładunku na każdym etapie jego przemieszczania. Mogą być zaopatrzone w filtr UV. Obecne prace nad poprawą jakości folii stretch skupiają się na zwiększaniu jej prestretchingu, czyli wstępnym rozciągnięciu przy zmniejszeniu grubości mierzonej w mikronach. Powstają nowe wersje folii z wykorzystaniem najnowszych technologii. Powstają specjalistyczne folie perforowane do pakowania ładunków z warzywami. 

Maszynowe folie stretch na rynku występują w różnych grubościach zależnie od zastosowania. Powstają specjalistyczne folie do pakowania bardzo różnych produktów. Bez zastosowania maszynowego pakowania współczesny przemysł byłby zatkany w magazynach. Szybkie i solidne pakowanie pozwala na równie szybką dystrybucję produktów i ogromne oszczędności.