Turystyka i wypoczynek

Nieprzemakalne obuwie górskie

Pierwsze wyprawy survivalowe w góry były dla mnie niemałą szkołą, i gdyby nie wytrwałość, prawdopodobnie zrezygnowałbym z takowej rozrywki. Okazało się bowiem, iż kilkudniowe wypady do lasu wcale nie są takie łatwe i bezproblemowe, jak na początku się wydawało i mimo doświadczenia w chodzeniu po górach, za pierwszym razem byłem całkowicie nieprzygotowany.

Wodoodporne obuwie do chodzenia po górach

nieprzemakalne buty trekkingoweMimo przyzwyczajenia do chodzenia po górach w ciężkich, bardzo grubych butach nadających się na każdy teren, okazało się iż były one całkowicie nieprzydatne na tak trudne warunki, bo nie były tak wodoodporne, jak początkowo mi się wydawało. Przez cały dzień spędzony w drodze po lesie obuwie namokło do tego stopnia, iż w końcu nie można było w nim komfortowo chodzić, a suszenie ich przy ognisku zajęło cały wieczór. By móc kontynuować wyjazdy survivalowe, potrzebne mi były nieprzemakalne buty trekkingowe przeznaczone głównie do górskich wędrówek. Nie mogły być to jednak bardzo popularne trapery, dostępne w każdym sklepie, a profesjonalne buty górskie ze sklepu sportowego. Na moje szczęście, nie było trudno znaleźć takowe buty, bo każdy profesjonalny sklep sportowy miał ich całkiem duży wybór. Wszystkie buty trekkingowe były oczywiście całkowicie nieprzemakalne, aczkolwiek różniły się od siebie wieloma dodatkami. Niektóre buty były podkute, z metalowymi zaczepami specjalnie do wspinaczki górskiej.

Inne były przeznaczone do chodzenia po ściółce leśnej, mając o wiele głębszy bieżnik i mocniejsze profilowanie. Egzemplarze bardziej uniwersalne również były w sprzedaży i to właśnie jeden z takowych modeli wybrałem na swoje obuwie. Był to dobry wybór głównie ze względu na to, iż owe buty nadawały się niemal na każdy teren, i w każdym spisywały się tak samo dobrze.