Usługi

Nauka latania awionetką

 

Szczególnie młodzi chłopcy wielokrotnie powtarzają, że ich największym marzeniem jest zostanie pilotem samolotu. Z biegiem czasu okazuje się, że marzenia te jakoś zanikają i większość osób interesuje się czymś innym. Osoby wytrwałe w swoich postanowieniach często jednak decydują się na zostanie pilotem. W tym celu wystarczy przejść przez odpowiednie szkolenie.

Polecane ośrodku szkolenia pilotów

kurs pplLatanie samolotem jest czymś fantastycznym. Nie chodzi tutaj jednak o latanie w roli pasażera ale o spędzanie czasu za sterami i samodzielne decydowanie o tym jak zachowuje się maszyna. Obecnie każdy z nas może sobie na to pozwolić. Umożliwić nam to może kurs PPL. Szkolenie tego typu dotyczy jednosilnikowych samolotów o wadze, która nie przekracza łącznie 5,5 tony. Posiadając certyfikat oraz licencję pilota PPL nie możemy również wykonywać lotów komercyjnych. Na chwilę obecną kurs PPL realizuje wiele ośrodków w całej Polsce. Nie da się ukryć, że kurs ten jest dość kosztowny ale warto taką inwestycję podjąć ponieważ na pewno nie będą Państwo żałować swojej decyzji. Kurs PPL oprócz zajęć praktycznych obejmuje również zajęcia teoretyczne. Są one niezwykle ważne i musimy je zaliczyć jeszcze zanim wsiądziemy za stery samolotu. Najczęściej część teoretyczna obejmuje około sto godzin wykładów. Kolejnym etapem będą zajęcia praktyczne. W niektórych ośrodkach szkoleniowych ograniczają się one do samego latania maszyną a w niektórych dodatkowo możemy korzystać z symulatorów.

Część praktyczna najczęściej obejmuje około trzydzieści godzin latania wraz z instruktorem. Jeśli jednak po takim szkoleniu czujemy, że umiemy za mało to możemy również dodatkowo wykupić lekcje. Świetną sprawą jest również korzystanie z symulatorów lotu. Urządzenia te w pełni odwzorowują kokpit samolotu i możemy poczuć się jak za sterami prawdziwej maszyny.