Zdrowie i uroda

Naturalny brąz z henna khadi

Ostatnimi czasy rośnie świadomość w kwestii pielęgnacji włosów. Coraz więcej kobiet rezygnuje z niszczących farb, wysuszającego rozjaśniania i chemicznych kosmetyków do pielęgnacji. Na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków opartych na naturalnych składnikach, pozbawionych ciężkich detergentów i silikonów.

Farbowanie w naturalny sposób

henna - khadiPielęgnacja włosów zgodnie z ich naturą, odpowiednimi kosmetykami zyskuje na popularności. Dużo mówi się o świadomym traktowaniu włosów oraz skóry głowy. Powstaje masa grup w mediach społecznościowych oraz filmików instruktażowych poświęconych tej tematyce. Kobiety, robiąc zakupy w drogeriach wnikliwie analizują składy produktów, często używając do tego specjalnych aplikacji i stron internetowych, by mieć pewność, że nic ich nie uczuli ani nie zniszczy wrażliwych włosów. Reformę przechodzi również koloryzacja włosów, kojarzona przede wszystkim z wysuszaniem i niszczeniem struktury włosa. Tutaj z pomocą przychodzi farbowanie roślinne. Głównym składnikiem jest lawsonia inermis popularnie zwana henną. Sproszkowana lawsonia bezbronna pozwala uzyskać piękny rudo-czerwony odcień. Jest bardzo silnym barwnikiem, przy czym zupełnie nie niszczy włosa. Najpopularniejsza henna – Khadi oferuje wiele odcieni brązu, czerwieni, rudości a nawet blondów, poprzez mieszanie lawsonii z innymi roślinami o właściwościach barwiących. Jest to wspaniały kosmetyk, który pogrubia włosy, dodaje im niepowtarzalnego blasku oraz wspomaga wzrost, przez zawartość wielu składników odżywczych.

Świadome pielęgnowanie włosów to bardzo pozytywny trend, który ciągle zyskuje sobie zwolenniczek. Na portalach społecznościowych dziesiątki kobiet chwalą się efektami, jakie osiągnęły dzięki zmianom w swoich kosmetykach. Włosy stają się zdrowe, sprężyste, szybciej rosną i nie wypadają.