Motoryzacja i transport

Najpopularniejsze naczepy w Polsce

Branża transportowa w Polsce rozwija się bardzo intensywnie i jest w stanie zaoferować coraz większe możliwości. W dzisiejszych czasach spedycja odbywa się za pomocą tak zwanych naczep kurtynowych, które posiadają największe możliwości załadunkowe. Ich popularność związana jest również z wytrzymałością oraz prostotą ich obsługi.

Rozwój naczep transportowych 

naczepa firankaBum na rozwój naczep w Polsce zaczął się w latach dziewięćdziesiątych. Głównym skutkiem tak wielkiego rozwoju tych urządzeń była zmiana ogólnokrajowych przepisów dotyczących logistyki transportu. Przyczynami tak ogromnego zainteresowania rozwojem naczep kurtynowych było: ustalenie limitów czasu w jakim towar musi zostać załadowany w hurtowni bądź u producenta, bezpieczne umieszczenie ładowanych towarów. Ostatnim ważnym aspektem było zmniejszenie wagi ciągnika, przy jednoczesnym zwiększeniu obciążenia jakie na pokład może zabrać naczepa firanka. Obecnie w Polsce ze wszystkich możliwych rodzajów przyczep te cieszą się największą popularnością. Zbudowane są z bardzo lekkich a zarazem wytrzymałych stopów metali posiadających właściwości korodoodporne. Ich budowa jest bardzo prosta zmontowane z bardzo prostej ramy na którą naciągana jest plandeka u umieszcza na specjalnych szynach które umożliwiają ściągnięcie jest do boku. Dzięki czemu załadunek jest maksymalnie ułatwiony. Naczepy tego typu bardzo często produkowane są na specjalne zamówienie klientów przez co posiadają unikalne rozmiary. Przedsiębiorca znający wymiary naczepy oraz ładunku wraz z paletami jest w stanie obliczyć oraz dokładnie zaplanować dokładną ilość transportowanego materiału. 

Reasumując naczepy firanka będą stawały się coraz popularniejsze wśród wielu przewoźników, a sami producenci będą je coraz bardziej udoskonalać. Według specjalistów z zakresu transportu w kolejnych latach będą widywane coraz częściej na drogach co sprawi, że rynek spedycyjny będzie rozwijał się jeszcze szybciej.