Usługi

Nagłośnienie na koncert

Koncerty wszelkiej maści cieszą się popularnością. Nic dziwnego – lubimy muzykę, lubimy jej słuchać, a niektórzy nawet mają na tyle talentu, by ją wykonywać. Każdy ma swój gust muzyczny i właśnie dlatego organizowane są różnorodne koncerty, wśród których wszyscy mogą znaleźć coś dla siebie. Najważniejszym elementem koncertu jest jednak nie sama nawet muzyka, lecz nagłośnienie.

Dlaczego nagłośnienie koncertu jest ważne?

nagłośnienie w Sopocie na koncertOczywiście, jeśli koncert jest słaby, to nawet najlepsze nagłośnienie nie pomoże. Może nawet przeszkodzić, ponieważ ewentualne fałsze wokalistów będzie lepiej słychać. Mówimy jednak o koncertach dobrych muzyków, na które fani rezerwują bilety z wyprzedzeniem (a czasem i w ostatniej chwili z nadzieją, że się uda) i z niecierpliwością oczekują na moment, w którym posłuchają na żywo wspaniałego wokalu i świetnych aranżacji. Przykładowo, nagłośnienie w Sopocie na koncert wiąże się z koniecznością sprostania wysokim wymaganiom publiczności. Z biegiem czasu mamy bowiem coraz większe oczekiwania dotyczące standardów obsługi technicznej. Do wychwycenia niuansów i ewentualnych braków w nagłośnieniu czasem potrzeba wytrawnego, wyćwiczonego ucha. Jeśli jednak sytuacja jest poważna i uchybienia znaczne, to nawet ci, którzy dobrym słuchem raczej się nie chwalą, zauważą, że coś jest nie tak. Wówczas cały koncert staje się nie rozrywką, a rozczarowaniem. Organizatorzy powinni tego unikać.

Jeśli nagłośnienie szwankuje, to później negatywne opinie osób, które zainwestowały w bilety uderzają nie tylko w organizatora (którego laicy najczęściej nawet nie kojarzą) lecz również w artystów. Nie jest to sprawiedliwe, ale taki mechanizm mimowolnie się budzi w niezadowolonej publiczności. Wybierają się na koncert konkretnego zespołu chcemy, żeby wszystko było słychać idealnie.