Zdrowie i uroda

Mydło z dodatkiem węgla aktywnego

Dbanie o higienę to nieodłączny element dnia codziennego. Powinien o nią dbać każdy, niezależnie od płci i wieku. Podstawą higieny jest regularne mycie całego ciała, zębów i włosów. W dzisiejszych czasach jest to znacznie ułatwione przez szeroką ofertę kosmetyków do mycia.

Węgiel aktywny w mydle

mydło z węglem aktywnymOferta sklepów drogeryjnych, internetowych i aptek oferuje duży wybór kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Popularnością w ostatnim czasie cieszy się mydło z węglem aktywnym, który coraz częściej znajduje się w różnego typu kosmetykach pielęgnacyjnych. Działanie takiego węgla ma pozytywne działanie na skórę. Skutecznie oczyszcza zatkane pory, absorbuje zanieczyszczenia i pomaga w walce z uciążliwym trądzikiem. Po regularnym, codziennym stosowaniu mydła zauważyć można wyrównanie kolorytu skóry i stopniowy zanik zmian skórnych wywołanych trądzikiem. Mydło, w którym znajduje się węgiel aktywny nadaje się do każdego rodzaju cery. Najbardziej przydatny i skuteczny jest jednak u posiadaczy cery mieszanej i tłustej, ponieważ minimalizuje wydzielanie łoju na skórze. Aktywny składnik mydła reguluje nadmiar sebum i oczyszcza skórę. Mydło można stosować do mycia twarzy oraz całego ciała. Ze względu na oczyszczające działanie takiego kosmetyku, częstotliwość jego użycia należy dostosować do indywidualnych potrzeb, tak żeby nie doprowadzić do szybkiego wysuszenia skóry. Podczas stosowania mydła należy obserwować skórę i używać go zgodnie z jej potrzebami.

Mydło tego typu ma ciemny, czarny kolor charakterystyczny dla węgla aktywnego. Nie pozostawia jednak na skórze żadnego koloru i jest łatwe w spłukiwaniu. Po mydło z węglem aktywnym może sięgnąć każdy. Odpowiednie będzie dla nastolatków zmagających się z trądzikiem, a także dla dorosłych kobiet i mężczyzn. m