Sport i rekreacja

Montaż niezbędnych elementów boiska sportowego

Boiska zbudowane w środku dużego, ruchliwego miasta muszą być odpowiednio zabezpieczone. Poza ogrodzeniem całego boiska tak, aby nikt z niego nie mógł wybiec bezpośrednio na ulicę, trzeba zadbać o to, by piłka nie wypadała wprost na jezdnie. Wpadająca piłka wprost pod maskę samochodu może narobić mnóstwo szkód.

Montaż zabezpieczeń na piłki

piłkochwyty z montażemCały system zapewniający nam to, że piłka kopnięta nawet bardzo wysoko zostanie w obrębie boiska, składa się z dwóch elementów. Pierwszym z nich są wysokie, kilkunastometrowe słupy stalowe głęboko osadzone w ziemi. Znajdują się one wokół całego boiska, jak ma to miejsce w przypadku obiektów typu orlik. Drugim sposobem jest ustawienie wcześniej wspomnianych słupów w miejscach, gdzie piłka często leci bardzo mocno i wysoko, najczęściej jest to za bramkami. Między tymi słupami jest rozwieszona siatka chwytająca piłki. Do zamontowania takiego systemu możemy zatrudnić specjalizującą się w tym firmę. Piłkochwyty z montażem to koszt od tysiąca do trzech tysięcy złotych. Jest on zależy od wielkości boiska i wysokości, jaką preferujemy. Siatka rozwieszona między słupami wisi przez cały rok, więc musi być wykonana z materiałów odpornych na wodę, słońce i śnieg. Rozerwanie się siatki w jednym miejscu skutkuje potrzebą wymiany całego elementu o wielkości kilkudziesięciu metrów kwadratowych, jest to koszt kilkuset złotych. Dlatego lepiej zainwestować na samym początku w piłkochwyty lepszej jakości i mieć spokój na kilkanaście najbliższych lat.

System zabezpieczający piłkę przed wylatywaniem na jezdnię jest wymagany przez normy unijne na wszystkich boiskach znajdujących się w nie dużej odległości od jezdni. Zapewnia to większe bezpieczeństwo użytkowaniom danego obiektu sportowego, a także osobom przejeżdżającym lub przechodzącym obok boiska.