Budownictwo i remonty

Moda na posadzki dekoracyjne

Wczoraj podjęłam ostateczną decyzję – chcę wyremontować swoją kuchnię. Powodów mojej decyzji było co najmniej kilka. Główną przyczyną była konieczność wymiany podłogi, która miała swoje lata, zdążyła się bardzo zniszczyć. Nie wyglądało to dobrze.

Minimalistyczna posadzka w kuchni

posadzki dekoracyjneW dodatku moje stare meble kuchenne nie wyglądały ładnie, wymagały po prostu wymiany. Miałam już dość niedomykających się szafek i obdartych uchwytów. Kolejnym powodem, który zdecydował o kapitalnym remoncie kuchni była chęć zmian. Bardzo chciałam coś zmienić w swoim mieszkaniu. Co tu dużo mówić – kuchnia urządzona była w niemodnym już stylu, odstawała od reszty mieszkania, które urządziłam w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Marzyłam o takiej samej kuchni. Niestety brak czasu uniemożliwiał mi zabranie się za to. Miałam już jasną i wyklarowaną koncepcję mojej nowej kuchni. Chciałam, żeby zamiast dawnych, staromodnych płytek pojawiło się coś innego. Do mojej koncepcji pasowały posadzki dekoracyjne. Wymarzyłam sobie, żeby podłoga przypominała posadzkę jaką kojarzymy z loftów i pofabrycznych wnętrz. Chciałam mieć w swoim mieszkaniu taką samą. Od dawna minimalistyczny, surowy styl bardzo mi się podobał. Jednak jak do tej pory nie miałam okazji do wcielić w życie. Chociaż reszta pomieszczeń w moim mieszkaniu również jest urządzona w nowoczesnym duchu, pragnęłam pójść krok dalej i urządzić kuchnię w industrialnym stylu. Wspomniana betonowa posadzka miała odgrywać główną rolę w tym planie. Tak oryginalny element będzie zwracał uwagę gości.

Trzeba też przyznać, że to praktyczne rozwiązanie, zabrudzenia nie są tak widoczne, nie trzeba aż tak bardzo o nią dbać jak o klasyczne płytki podłogowe. Kiedy wreszcie remont dobiegł końca, byłam bardzo zadowolona z rezultatu i z tego, że zdecydowałam się na tak oryginalną posadzkę.