Zabawki

Miękka pościel do wózka

Pierwszy spacer z noworodkiem jest zawsze sporym przeżyciem dla świeżo upieczonej mamy, dlatego każda dokładnie się do niego przygotowuje. Na pewno potrzebny jest wózek w wersji gondoli i odpowiednie jej wypełnienie czyli pościel.

Wybór najlepszej pościeli do wózka

pościel do wózkaDzieci do około szóstego – siódmego miesiąca życia są wożone w gondolach z płaskim dnem, a dopiero później można je przenieść do spacerówki. W lecie spacer nie wymaga wielkich przygotowań, bo przeważnie dzieci jeżdżą na samych prześcieradłach lub materacykach w głębokich wózkach, a w spacerówkach na wkładkach. Jednak kiedy robi się chłodno, to warto zadbać o pościel do wózka, która będzie miękka i komfortowa dla malucha. Dzieci przeważnie jedną pościel mają w łóżeczku, a drugą w wózku, ponieważ mają one różny rozmiar. W gondoli pościel nie może być zbyt duża, bo może zbyt zakrywać dziecko, a to grozi przyduszeniem. Najlepiej się sprawdzają małe kocyki lub cienkie kołderki z syntetycznym wypełnieniem lub nawet bez niego. Do kompletu do kołdry jest poduszka, która może być w formie płaskiej lub w kształcie motyka podtrzymującego główkę. Poza pościelą konieczne jest prześcieradło, aby maluch nie leżał bezpośrednio na materacu. W sprzedaży dostaniemy wiele rodzajów pościeli dla niemowląt, które przeważnie są wykonane z miękkiej bawełny lub nawet polaru minky. W zależności w jakiej porze roku chodzimy z maluchem na spacer, to trzeba do niej dobrać odpowiednią grubość pościeli. Co do poszewek na pościel, to najlepsze będą bawełniane.

Każda mama już w momencie kompletowania wyprawki dla noworodka, kupuje dla niego pościel, jednak przeważnie jeden komplet. Planując spacer z wózkiem, dobrze jest mieć mniejszy rozmiar pościeli, który idealnie będzie pasować do jego rozmiarów.