Przemysł i produkcja

Który zbiornik na gaz wybrać do ogrzewania?

Coraz więcej osób dostrzega możliwości, jakie daje im oszczędzanie na ogrzewaniu swojego domu oraz innych pomieszczeń użytkowych. Postanawiają oni zamontować na swoim podwórku zbiorniki na gaz. Możemy zastosować zbiornik naziemny albo też podziemny, którego w ogóle nie widać i najczęściej wybór zależy od powierzchni użytkowej naszego podwórka.

W jakiej odległości musimy ustawić zbiornik gazowy?

zbiornik na gaz śląskieŻeby zamontować prawidłowo zbiornik gazowy powinniśmy zachować bezpiecznie odległości od takich zabudowania jak nasz dom, a także kanalizacja czy nawet granica z sąsiadem. W przypadku zbiorników, które montowane są pod ziemią w tej odległości będą znacznie mniejsze ale w przypadku zbiornika naziemnego musimy zachować już dużo większa odległości. Dodatkowo przy wyborze zbiornika powinniśmy uwzględnić ukształtowanie terenu na naszej działce oraz sprawdzić, czy nie występują tereny podmokłe. Zbiorniki naziemne nie mogą być zamontowane tam, gdzie występują tereny podmokłe albo też zagłębienia terenu. Jednak na terenie podmokłym możemy zamontować podziemny zbiornik na gaz Śląskie jest regionem na terenie, którego najwięcej osób decyduję się na zamontowanie podziemnego gazowego zbiornika. Ile zapłacimy za montaż zbiornika na gaz? Zawsze za zbiornik podziemny zapłacimy drożej, ale nie będzie on nam przeszkadzał na podwórku, ani także nie będzie widoczny. Jednak przynajmniej raz na 10 lat będziemy musieli go odkopać i skontrolować, jaki jest jego stan techniczny.

Od czego jeszcze zależy wybór zbiornika na gaz? Przede wszystkim musimy uwzględnić jakim zasilaniem będziemy ogrzewać nasze pomieszczenia. Możemy wybrać propan albo mieszankę propanu i butanu. Jednak w przypadku mieszanki propanu z butanem musimy wiedzieć, że nie jest to mieszanka mrozoodporna i możemy wykorzystać tylko i wyłącznie zbiorniki podziemne.