Fotografia i filmowanie

Kreatywne zastosowanie kwadratowych zdjęć

W ostatnim czasie dość dużą popularnością zaczęły cieszyć się zdjęcia, które wywoływane są w kwadratowym formacie. Popularność ta w dużej mierze dotyczy osób młodych, które formę tego typu zdjęć poznały dzięki mediom społecznościowym, a teraz coraz częściej widzą możliwość wykorzystania właśnie tego formatu zdjęć w swoim życiu.

Wywoływanie zdjęć w kwadratowym formacie

tanie wywoływanie zdjęć kwadratowychKwadratowe zdjęcia prezentują się niezwykle korzystnie w wielu kreatywnych kompozycjach, które ostatnio coraz częściej goszczą w naszym domu. Coraz więcej osób decyduje się bowiem na wykonanie pamiątkowej fotoramy lub zaaranżowanie w swoim pokoju ściany wspomnień, do której wykorzystuje się fotografie przyczepiane dekoracyjnymi klamerkami na rozwieszonych sznurkach. W takich aranżacjach zdecydowanie lepiej sprawdzają się kwadratowe zdjęcia, które nie zaburzają nam kompozycji zmianą układu fotografii z pionowej na poziomą i odwrotnie. Kiedy potrzebne są nam zdjęcia wywołane w formacie kwadratowym, na pewno warto wiedzieć, że niezwykle tanie wywoływanie zdjęć kwadratowych zaoferuje nam większość firm, które umożliwiają nam wywołanie fotografii online. Firmy tego typu udostępniają nam panel internetowy, dzięki któremu możemy wgrać zdjęcia, jakie chcemy wywołać, a następnie dokonać ich odpowiedniej modyfikacji i zlecić wydruk zgodnie z ustawieniami, jakie zapisujemy przed wysłaniem zamówienia. Wśród ustawień możemy, np. wybrać kwadratowy format zdjęcia.

Oczywiście, wywołanie zdjęć w kwadratowym formacie zaproponuje nam również większość punktów fotograficznych. W miejscach tego typu możemy liczyć na profesjonalną obróbkę naszych cyfrowych zdjęć i wywołanie ich w określonym czasie, który zależny jest od ilości klientów w danym studio i ilości zamówień przyjętych przez fotografa.