Przemysł i produkcja

Koszulka termokurczliwa zapewnia izolację połączenia

Podczas wykonywania instalacji elektrycznych często zachodzi konieczność łączenia przewodów czy żył kabli. Może być to zrealizowane na różne sposoby w zależności od potrzeby danej aplikacji. Do połączeń mogą być wykorzystane chociażby kostki elektryczne, szybkozłączki czy lutowanie. Ta ostatnia metoda wymaga jednak dodatkowych środków zapewniających bezpieczeństwo zrealizowanego połączenia.

Termokurczki często stosowane w elektryce

Koszulki termokurczliweW celu zlutowania dwóch żył niezbędne jest bowiem usunięcie izolacji. W miejscu połączenia dozowane jest spoiwo, które stanowi przewodnik prądu. Właśnie dlatego odsłonięty fragment, który stanowi połączenie powinien być dodatkowo zabezpieczony. W tym celu stosuje się taśmy izolujące. Niemniej rozwiązanie to warto uzupełnić o dodatkowy środek zapobiegawczy. Koszulki termokurczliwe umożliwiają zabezpieczenie połączenia w skutek zmniejszenia swojej średnicy pod wpływem ciepła. Jest to niezwykle wygodne ponieważ termokurczki świetnie dolegają do średnicy samego przewodu dzięki czemu dają one bardzo dobrą izolację. Na koszulkę termokurczliwą dodatkowo może być zastosowana taśma izolacyjna dając w ten sposób pełne zabezpieczenie połączenia. Warto dodać, że na rynku dostępnych jest wiele różnych typoszeregów koszulek oraz kształtów, które różnią się między sobą wymiarami czy kurczliwością pod wpływem temperatury. Właśnie dlatego dobrym wyjściem jest kupienie zestawu, który obejmuje najpopularniejsze typoszeregi.

W ten sposób osoba wykonująca instalację ma pewność, że nie zabraknie jej materiału podczas realizacji zaplanowanych czynności. Elementy te można bez problemu zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i również internetowych. Dzięki łatwej dostępności oraz stosunkowo niskiej ceny elementy te są bardzo powszechnie wykorzystywane zarówno w aplikacjach amatorskich jak i również profesjonalnych.