Motoryzacja i transport

Kontener handlowy dobrej jakości

Każda działalność wymaga nieco miejsca. O ile sklep internetowy może być prowadzony w domu, to stacjonarny nie miałby prawa bytu w takim miejscu. Konieczne jest wynajęcie lokalu w budynku, lub specjalnego kontenera.

Wykonanie kontenerów handlowych

kontenery handloweDziałalność, w której prowadzona jest sprzedaż bezpośrednia, potrzebuje lokalu, w którym będzie można przyjmować klientów. Wynajęcie lokalu w centrum miasta jest dość drogą inwestycją, dlatego alternatywą mogą być coraz popularniejsze kontenery handlowe. Są one wykonane z płyty warstwowej ściennej o grubości stu milimetrów i płyt dachowych o grubości stu pięćdziesięciu milimetrów. Mogą być całe zabudowane, albo posiadać boczne ściany ze szkła hartowanego o odpowiedniej grubości. Niektóre kontenery są bardzo nowoczesne i posiadają klimatyzację, ogrzewanie podłogowe, czy inteligentne systemy do zarządzania zużyciem prądu. W takim lokalu handlowym może być prowadzona piekarnia, sklep odzieżowy, spożywczy, czy działalność usługowa. Ich jakość nie odbiega od klasycznych lokali w budynkach z cegły, czy betonu. Kontenery są ocieplane styropianem, który dodatkowo wycisza wnętrze, więc z powodzeniem mogą stać przy ruchliwych ulicach. Możemy w nich prowadzić działalność przez cały rok. W środku najczęściej posiadają jedno duże pomieszczenie z oddzieloną powierzchnią sanitarną i socjalną. Każdy właściciel konteneru może go dowolnie konfigurować i oddzielać pomieszczenia w środku wedle własnych zapotrzebowań. Jest on dobrze ocieplony, więc można przez cały rok w nim prowadzić firmę.

Kontenery są przygotowywane przez producenta zgodnie z wytycznymi klienta. Gotowe, wycięte płyty warstwowe są składane na miejscu, a następnie są wprawiane okna i drzwi. Producent najczęściej ma do zaoferowania kilka modeli kontenerów, więc klient ma w czym wybierać.