Usługi

Kantor stacjonarny ciągle w modzie?

Obecnie, dzięki coraz to nowszym technologiom ludzie mogą podróżować po całym świecie. Banki również starają się bezustannie rozwijać, dlatego też coraz częściej mamy możliwość wypłacania pieniędzy z bankomatu w odpowiedniej dla nas walucie. Jednak czy takie udogodnienia przyczynią się do likwidacji kantorów stacjonarnych?

Kantor – czy to wspomnienie?

kantor WarszawaDo niedawna każdy kto miał w planach zagraniczny wyjazd odwiedzał stacjonarny kantor. Bez żadnego problemu mógł kupić lub sprzedać interesującą go walutę. Przy zakupie hurtowym można było się nawet pokusić o negocjacje dotyczące ceny. W dobie Internetu zaczęły powstawać kantory internetowe, które zaczęły wybierać osoby zapracowane, które nie miały czasu na wizytę w kantorze stacjonarnym. Powstanie kantorów online było pierwszym znakiem zapytania dla istnienia stacjonarnych. Właściciele „fizycznych” kantorów zaczęli bać się o swoje interesy. Jednak po kilku głośnych sprawach związanych z błędem kantorów internetowych, społeczeństwo znowu przychylnie zwróciło się ku miejscom stacjonarnym. Następnie, to banki stały się największa konkurencją dla kantorów. Poszerzyły one bowiem swoją ofertę o automatyczne przewalutowanie dostępnych środków podczas wypłaty z bankomatu. Klienci banków mających taką ofertę często rezygnują z wizyty w kantorze przed wyjazdem. Wolą oni bowiem wyciągnąć potrzebną kwotę już na miejscu wyjazdu. Jednak to również nie przyczyniło się do likwidacji kantorów. Oznacza to, że ludzie wolą korzystać z tradycyjnych metod. Kantor Warszawa bardzo dobrze to odzwierciedla. W stolicy mamy do czynienia z takimi miejscami na każdym kroku. Jest ro więc najlepszy dowód na to, że stacjonarne kantory nie poszły w zapomnienie.

Społeczeństwo zawsze dzieliło się na dwie części – młode pokolenie, które żyje w ciągłym oczekiwaniu na nowe technologie oraz na pokolenie starsze, które sceptycznie podchodzi do nowinek technologicznych i wybiera tradycyjne metody. Jednak nieustannie powiększająca się liczba kantorów świadczy o tym, że zarówno pokolenie młode, jak i osoby starsze decydują się na tradycyjne metody przewalutowania gotówki.