Przemysł i produkcja

Kalosze piankowe – dla kogo?

Deszczowa, jesienna pogoda. Praca w rolnictwie. Zabawy dziecka w kałużach. To tylko kilka przykładów kiedy kalosze są nieodzownym elementem naszej garderoby. Ich pierwotne założenie to ochrona przed przemoczeniem stóp. Jednak obecnie to nie tylko jedyna zaleta tego obuwia. Jakie kalosze obecnie wiodą prym na rynku i dlaczego?

Uniwersalne zastosowanie kaloszy piankowych

kalosze piankoweKalosze piankowe są najczęstszym wyborem. Użyty do ich produkcji materiał sprawia, że obuwie to jest niezwykle lekkie. Dlatego też będą idealne dla dzieci. Maluchy mogą w nich skakać w największych kałużach bez obaw, że krople wody dostaną się do środka. Zwykle budowa kaloszy tego typu pozwala na wyjęcie pianki, która przyjmuje postać skarpety. Jednak z pewnością niewielu decyduje się na ten krok. Pianka sprawia, że chodzenie w kaloszach jest niezwykle przyjemne. Możemy zapomnieć o otarciach czy odciskach. Niektóre modele posiadają piankę odporną na wysokie mrozy. W gospodarstwie rolnym jest to niezwykle istotne. Prace trwają tam bowiem przez cały rok, nawet podczas mroźnych zim. Zaletą wyjmowanej skarpety piankowej jest możliwość jej wymiany. Jeżeli ulegnie uszkodzeniu wcale nie musisz kupować nowego obuwia. Wystarczy nowa pianka. Kalosze tego typu nadają się nie tylko do zadań specjalnych. Do niedawna kojarzone z pracą na roli, dziś są na stopach nawet mieszkańców miast. W końcu od tego są – aby chronić nasze stopy przed przemoczeniem. Czego zwykłe obuwie nie jest w stanie zapewnić. Jeżeli chodzi o wykorzystanie, kalosze piankowe są także nieodłącznym elementem wyposażenia rybaków.

Uniwersalność kaloszy sprawia, że występują one w wielu rozmiarach. Znajdą coś dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli. Jakie jeszcze są ich zalety? Przede wszystkim łatwość w czyszczeniu. Powierzchnię kaloszy możesz bez problemów oczyścić wilgotną szmatką. Z kolei piankową skarpetę możesz wrzucić do pralki.