Informatyka i komputery

Jakie są przykłady Insurtechu?

Mówiąc o branży fintechowej ma się na myśli nowoczesne rozwiązania w branży ubezpieczeniowej. Przykładami są wirtualni asystenci lub produkty ubezpieczeniowe. Branża fintechów współpracuje z tradycyjnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, choć początkowo pojawiało się wiele wątpliwości w tym temacie. Technologia, która została wprowadzona, obniżyła koszty zarządzania i podwyższyła efektywność pracy.

Na czym polega współczesne stosowanie Insurtechu?

insurtechSymbioza, którą wykazują się nowoczesne technologie i tradycyjne ubezpieczalnie zaskoczyła wszystkich związanych z tą branżą. Insurtech spowodował, że wielu firmach wprowadzono tak zwane chatboxy, które spotkały się z dużą aprobatą użytkowników Internetu. Obsługa klientów zaczęła przebiegać znacznie szybciej, zmniejszyły się kolejki, ponieważ wiele spraw można obecnie załatwić dzięki działaniu czatu z konkretną placówką. Pracownicy wówczas otrzymali nowe, znacznie bardziej rozwijające zadania. Kolejną zaletą wprowadzenia rozwiązań technologicznych było zrezygnowanie z korzystania z pośredników, dzięki czemu kwoty uiszczane na poczet ubezpieczeń znacząco zmalały. Jednocześnie wzrósł poziom bezpieczeństwa wszystkich danych osobowych. Dzięki temu firmy ubezpieczeniowe zyskały znacznie większe zaufanie i więcej klientów. Taki trend dotyczy wszystkich popularnych rodzajów ubezpieczeń. Modne stało się nawet ubezpieczanie smartfonów, przed kradzieżą i uszkodzeniem.

Wiele trendów napływa do naszego kraju z zagranicy. Dzięki temu stajemy się narodem nowoczesnym i znacznie bardziej rozwiniętym pod względem technologicznym. Z dobrodziejstw elektroniki korzystają obecnie osoby w dosłownie każdym wieku. Świadczy to o znacznym postępie w przyjmowaniu nowinek w niemal każdej branży, również ubezpieczeniowej.