Dom

Jaki materac na zamówienie wybrać?

Sen jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka. Pozwala na regenerację naszego organizmu. To właśnie na tę czynność poświęcamy około 1/3 naszego życia, warto więc zadbać o to, aby przynosił nam jak najwięcej korzyści. Odpowiednio przygotowana sypialnia sprawi, że każdego ranka będziemy budzić się w pełni wypoczęci bez zbędnego przebudzania się w nocy. 

Odpowiedni materac w parze z wysoką jakością snu

materace na zamówienieJednym z czynników wpływających na sen jest odpowiednio dopasowane łóżko. Pozwoli nam na ułożenie ciała w taki sposób, aby każdy mięsień mógł regenerować się w czasie snu. Jeśli natomiast nasze łóżko posiada niestandardowe wymiary możemy kupić materace na zamówienie, które dopasujemy do dostępnej powierzchni. Wyróżniamy wiele rodzajów materacy, a ich cena w głównej mierze zależy od konstrukcji oraz materiałów z jakich zostały wykonane. Możemy zatem wyróżnić podstawowy podział na sprężynowe, lateksowe, piankowe oraz kieszeniowe. Ważnym czynnikiem, na który powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu materacu jest jego twardość. Oznaczona jest ona literą H oraz przedziałem cyfr od 1 – 4. Jedynka oznacza materac miękki przeznaczony dla osób o niskiej wadze ciała do 60 kilogramów. Analogicznie im wyższa cyfra, tym wyższy stopień twardości zalecany przy większej masie ciała. Nie powinniśmy jednak sztywno trzymać się tej reguły, gdyż z pewnością są zwolennicy miękkich materacy, jak i tych o większej twardości. Powinniśmy zatem brać pod uwagę swoje własne upodobania i sprawdzić, który z nich wpływa najlepiej na jakość naszego snu. 

Jak można łatwo zauważyć wybór odpowiedniego materaca nie jest wcale tak prosty. Warto mieć na uwadze wiele parametrów, które pozwolą nam na dobór idealnego materaca względem naszego wieku oraz masy ciała. Bardzo często dobra jakość tego produktu idzie w parze z wysoką ceną, jednak jeśli zależy nam na komforcie warto zainwestować w lepsze dla naszego zdrowia rozwiązania.