Motoryzacja i transport

Jak dbać o pompę w koparce CAT?

Maszyny budowlane, nawet te uznanych producentów, pracują w bardzo ciężkich warunkach. Może to spowodować, ze ich części mechaniczne zużyją się nieco szybciej. Aby temu zapobiec, o części mechaniczne maszyn budowlanych należy odpowiednio dbać.

Jak wygląda regeneracja pompy koparki?

regeneracja pompy CATMaszyny budowlane matki CAT cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Ceni się je przede wszystkim za niezawodność oraz bardzo długą żywotność. Mimo tego, nawet maszyny tej marki, mogą z czasem odmawiać posłuszeństwa. Najczęściej jest to spowodowane używaniem niskiej jakości paliwa lub oleju w tego typu maszynach. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem pozostaje regeneracja pompy CAT w profesjonalnym serwisie. Pompy, a już w szczególności w maszynach takich jak koparki czy koparko-ładowarki, najczęściej ulegają zużyciu w wyniku używania niskiej jakości oleju lub tez dostających się do niej zanieczyszczeń. W takim przypadku, gdy zauważymy jakiekolwiek potencjalne sygnały, że pompa wtryskowa w naszej koparce została zanieczyszczona, należy udać się do profesjonalnego serwisu. W nim pompa taka zostanie najpierw wyjęta z danej koparki, a następnie rozmontowana na najdrobniejsze elementy, z których się składa. Kolejny krok regeneracji pompy CAT to zaś oczyszczenie wszystkich elementów, z których składa się pompa – najczęściej wykonuje się to przy pomocy specjalnej, ciśnieniowej myjki. Kolejny krok to sprawdzenie stanu technicznego elementów pompy – wykorzystuje się do tego bardzo często mikroskop cyfrowy. Elementy, które uległy uszkodzeniu lub korozji są wymieniane na nowe.

Maszyny budowlane odgrywają niezmiernie istotną rolę, z tego względu należy od nie dbać. W tym celu zawsze warto stosować jak najlepszej  jakości paliwo czy też olej napędowy. Warto też przeprowadzać okresowe cykliczne kontrole stanu technicznego tych maszyn.